Të gjitha lajmet

SPANJA 2014

Lamtumirë Turqi!

Lamtumirë Turqi!

9 September, 2014 @19:42

Lituania është gjysmëfinalistja e parë Kampionatit Botëror që po mbahet në Spanjë. Lituanezët këtë epitet e arritën pas fitores në çerekfinale nga Turqia, të cilën e mposhtën me rezultat 73-61.

Turqit e përfunduan në epërsi çerekun e parë, derisa në të dytën kontrolli i ndeshjes kaloi në duart e përfaqësueses lituanez, e cila nën udhëheqjen e Renaldas Seibutis, që e përfundoi takimin me 19 pikë, e mbajti epërsinë deri në fund.

Lojë të mirë tregoi edhe qendra e Toronto Raptors, Jonas Valanciunas, që luajti me double-double duke realizuar 12 pikë e 13 kërcime, derisa në anën tjetër më i miri ishte Kerem Gonlum me 13 pikë e 9 kërcime.

Lituania në gjysmëfinale e pret fituesin e duelit SHBA-Slloveni.

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

ARENA KOMBËTARE

Pamjet e reja nga Arena Kombëtare

19 October, 2019 @21:14

TREPÇA - PEJA

Hanes 39 pikë për fitoren e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 October, 2019 @21:02

Skuadra mitrovicase, Trepça, duke e mposhtur Pejën me rezultat 76-65, e regjistroi fitoren e parë të stinorit 2019/20 në…

LIPJANI - PRISHTINA

Prishtina merr përkohësisht kreun

19 October, 2019 @18:45

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, me lehtësi e mposhti Lipjanin me rezultat të thellë 70-105. Siç…

Të gjitha lajmet nga