Të gjitha lajmet

DRITA

Largohet Bekim Isufi!

BOROZANI / D.SH

Largohet Bekim Isufi!

12 September, 2018 @18:11

Pas humbjes që Drita e pësoi sot nga Llapi, humbje e cila ishte e treta në katër ndeshjet e para, Bekim Isufi ka vendosur të dorëhiqet nga pozita e kryetrajnerit të klubit kampion në fuqi të Kosovës. Në fakt, duket se ky vendim nga Isufi është marrë dje, një ditë para ndeshjes, gjë të cilën e deklaroi vetë trajneri në fjalë për Supersport pas ndeshjes së sotme. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Me Isufin, Drita arriti të shpallet kampione e Kosovës pak muaj më parë, ndërsa se kush do ta zëvendësojë atë, mbetet të shihet në vijim.

DRITA - LLAPI

Llapi thellon krizën e kampionit

12 September, 2018 @17:46

Çfarë po ndodhë me kampionin? Në takimin e zhvilluar sot në Gjilan, Llapi i Bylbyl Sokolit me golat e Fiton…

KEK-u - TREPÇA '89

‘89-shi bindshëm ndaj KEK-ut, e para e sezonit

12 September, 2018 @17:42

Lehtë për Trepçën '89 kaloi ndeshja e luajtur sot ndaj KEK-ut në Obiliq. Mitrovicasit dominun që nga fillimi dhe shënuan…

FLAMURTARI - LIRIA

Liria ‘viktima’ e radhës, Flamurtari nuk ndalet!

12 September, 2018 @17:41

4 ndeshje, 4 fitore! I vetmi ekip me formë perfekte në edicionin e sivjetmë të Superligës është Flamurtari! Skuadra në…

FERIZAJ - FERONIKELI

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

12 September, 2018 @17:39

Vjen fitorja e dytë me radhë e Feronikelit. Pas fitores ndaj Ballkanit xhiron e kaluar, këtë xhiro skuadra nga Drenasi…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. LIVESOCRE / SUPERLIGA DRITA: Bakaj, Kuka, Gërbeshi, Limani, Leci, Bujar…

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 September, 2018 @15:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. LIVESCORE / SUPERLIGA KEK-u: Nika, Rakovica, Grajçevci, Hashani, Tejeci,…

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. LIVESCORE / SUPERLIGA FERIZAJ: Blakqori, Kaqar, Kaqiku, Marko, Mone, Asani, Karabeg,…

NJOFTIMI I FFKs

Shtyhen dy ndeshje të Superligës

15 October, 2018 @15:09

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se me kërkesë të klubeve, është vendosur të shtyhen dy…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe…

GJILANI - LIRIA

Karahoda vendimtar, pak ‘frymëmarrje’ për Lirinë!

BOROZANI / ARKIV

7 October, 2018 @16:57

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Liria nga Prizreni sot ka arritur tri pikë shumë të vlefshme në takimin e…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

4 gola, asnjë fitues!

7 October, 2018 @16:52

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll, Trepça '89 e Flamurtari luajtën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga