Të gjitha lajmet

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Largohet Greenberg

BOROZANI/ A. P.

Largohet Greenberg

6 August, 2018 @17:46

Selektori i Kosovës, që arriti sukses historik duke kaluar fazën parakualifikuese për Kampionatin Botëror Kina 2019, shënoi fitoren e parë në një përballje zyrtare kualifikuese me Kosovën dhe luajti në kualifikime për Kina 2019 - Brad Greenberg - me skadimin e kontratës është larguar nga reprezentacioni i Kosovës. Njoftimin e ka bërë të ditur KTV, ndërsa kreu i shtëpisë së basketbollit kosovar ka bërë të ditur se FBK është hedhur në kërkim të trajnerit të ri që pritet të jetë nga regjioni dhe njeh mentalitetin ballkanik. Greenberg Kosova do të nis në shtator të këtij viti përballjet parakualifikuese për Eurobasket 2021. Duelet dhe kundërshtarët e Kosovës.

EKIPI I SHTATË

Bashkimi konfirmohet në BIBL

BOROZANI/ A. P.

6 August, 2018 @17:08

Kampioni i Kosovës në basketboll dhe nënkampioni aktual i BIBL, Bashkimi, është konfirmuar si ekip pjesëmarrës në ligën ballkanike edhe…

EKSKLUZIVE

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

BOROZANI / A.P

6 August, 2018 @15:46

Edhe një vit te Prishtina! Borozani.com ka mësuar se Valon Bunjaku ka nënshkruar kontratë të re me klubin kryeqytetas, kontratë…

EURO U-18/ DIV B

Edhe Ukraina lehtë ndaj Kosovës U18

Foto: fiba.basketball.com

4 August, 2018 @17:37

Vashat e përfaqësues së Kosovës U18, edhe në ndeshjen e dytë të kampionatit evropian të Divizionit B, nuk arritën të…

EURO U-18 / DIV B

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

Foto: fiba.basketball.com

3 August, 2018 @17:28

Vashat e Kosovës U18 e nisën kampionatin evropian të Divizionit B duke u mposhtur nga Sllovakia. Sllovaket, e deklasuan Kosovën…

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 August, 2018 @12:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të Superligës. KB Prizreni ka bërë të ditur sot transferimin e…

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 August, 2018 @10:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në skuadër, klubi i Bashkimit (F) ka zyrtarizuar para…

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 July, 2018 @21:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga stinori i kaluar, Aaron Moss, është zyrtarizuar sot si lojtar i…

MVP: RRON UKAJ

Punuam shumë për këtë

Foto: fiba.basketball.com

30 July, 2018 @12:52

Basketbollisti më i mirë i kampionatit evropian U18 të Divizionit C, Rron Ukaj, pas ndeshjes për KTV-nëë u shpreh se…

COACH: IBRAHIM KARABEG

Besuam te titulli

Foto: fiba.basketball.com

30 July, 2018 @12:50

Trajneri i përfaqësues së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg, pas titullit historik të fituar dje kundër Qipros në finale, ka thënë…

EURO U18 / DIV C

Rron Ukaj, MVP i kampionatit

Foto: FIBA

29 July, 2018 @22:32

Pas triumfit historik të Kosovës në Kampionatin Evropian U18, Divizioni C, me çmim individual është shpërblyer Rron Ukaj, një…

COACH

Largohet trajneri i Lipjanit

FOTO/ KB Lipjani

19 October, 2018 @21:01

Trajneri i deritashëm i Lipjanit, Blerim Krasniqi, me marëveshje të dyanshme, është larguar nga skuadra. Trajneri i ri pritet të…

BASHKIMI - LIPJANI

Biraj: Jemi më të mirë se Lipjani

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 October, 2018 @20:27

Kapiteni i Bashkimit, Qëndrim Biraj, në një bisedë me TopSporti.com para ndeshjes kundër Lipjanit, ka thënë se janë përgatitur maksimalisht…

RAHOVECI - PRIZRENI

Balluku: Besojmë në fitore

FOTO/ Arkiv

19 October, 2018 @20:19

Fundori prizrenas i Rahovecit, Arion Balluku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se skuadra e tij po adaptohet dalëngadalë…

RAHOVECI - PRIZRENI

Gashi: Do të luftojmë për fitore

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

19 October, 2018 @20:11

I riu shtatgjatë i Prizrenit, Ylli Gashi, para ndeshjes kundër Rahovecit, në një bisedë me TopSporti.com ka thënë se kundër…

TERMINET E XHIROS V

Caktohet orari i xhiros V

17 October, 2018 @23:39

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll. NDESHJET E XHIROS …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga