Të gjitha lajmet

SHKELZEN GASHI

Lazio dhe Torino pas Shkelzen Gashit

Lazio dhe Torino pas Shkelzen Gashit

9 May, 2014 @11:40

Golashënuesi më i mirë për momentin në Zvicër, Shkelzen Gashi, është shndërruar në një prej futbollistëve më të kërkuar në Europë.

Për mesfushorin e Grasshopperit kanë shprehur interesim skuadra të Serie A-së si Lazio dhe Torino, ndërsa më parë është thënë se edhe Borussia Monchengladbach dëshiron transferimin e tij.

Sipas mediave zvicerane Lazio dhe Torino ka kohë që janë të interesuar për Gashin, derisa kjo e fundit veçohet si më afër që ta transferoj mesfushorin kuqezi.

Shkelzen Gashi këtë stinor ka shënuar 18 gola në kampionatin zviceran, duke u bërë bindshëm golashënuesi më i mirë në ligë me 6 gola më shumë se përcjellësit më të afërt.

JUVE

Hap pas hapi në Juventus

9 May, 2014 @11:25

Skuadra italiane, Juventus, po planifikon të përforcohet duke e transferuar mbrojtësit e Manchester Cityt, Aleksander Kolarov. Ekipi bardhezi edhe në…

BRAZIL 2014

Italia shpall listën për Botëror

REUTERS

9 May, 2014 @11:15

Njëra prej skuadrave më të forta në Kampionatin e sivjetëm Botëror, Italia, ka bërë të ditur listën e lojtarëve të…

BAYERN

Fanellat e reja të Bayernit

Bayern Munchen Official

9 May, 2014 @10:59

Kampioni i Gjermanisë i shpallur shtatë xhiro para përfundimit të Bundesligës, Bayern Munchen, ka filluar të mendoj për stinorin e…

KOSOVA

Rexhepi e Hetemaj përforcojnë Kosovën

9 May, 2014 @10:39

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, po mundohet të gjejë zëvendësime të duhura për ta mbuluar hapësirat e zbrazura…

TURQIA ME TRAJNER TË RI

Rivali i parë i Shqipërisë, ndërron trajnerin

TOPSPORTI/ Arkiv nga ndeshja Kosova-Turqia/ E. D.

9 February, 2019 @17:10

Rivali i parë i Shqipërisë në kualifikime për EURO 2020, Turqia, ka emëruar trajnerin e ri të saj. Largimi…

KUPA E TURQISË

Cikalleshi me çifte në Kupë

Foto: Akhisar Official

7 February, 2019 @22:15

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, ka shënuar dy gola në fitoren e ekipit të tij Akhisarspor në përballjen e parë…

NË HUNGARI

Liridon Latifi asiston në fitore

3 February, 2019 @23:42

Mesfushori i krahut të kombëtares shqiptare, Liridon Latifi, ka asistuar në golin e fundit të skuadrës së tij, Puskas Akademia,…

MESFUSHORI I RI I KOMBËTARES

Agim Zeka në Eredivisie

29 January, 2019 @0:19

Futbollisti i ri i kombëtares shqiptare, Agim Zeka, që është i lindur në Drenicë, sot është zyrtarizuar si lojtar i…

SULMUESI I KOMBËTARES

Cikalleshi ndahet me ekipin

Fotot: Goztepe Official

16 January, 2019 @14:53

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, është ndarë nga ekipi i tij aktual ku luante si huazim, Goztepe. Cikalleshi…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja