Të gjitha lajmet

TOP 16

Lehtë ndaj Meksikës

Lehtë ndaj Meksikës

6 September, 2014 @18:53

Shtetet e Bashkuara të Amerikës me lehtësi është duke i kaluar pengesat për tek medalja e artë dhe për ta mbrojtur titullin.

Kësaj radhe yjet nga NBA e mposhtën Meksikën, duke qenë bindshëm më të mirë në ndeshjen të cilën e fituan me rezultat 86-63.

Stephen Curry me 20 pikë ishte koshashënuesi më i mirë tek Dream Team, me saktësi 6/9 nga vija e treshit, derisa u ndihmua edhe nga bashkëlojtari i tij nga Golden State Warriors, Klay Thompson me 15 sosh.

Ndërsa në anën tjetër, 25 pikët dhe 8 kërcimet e Gustavo Ayonit, nuk ishin të mjaftueshëm për ta befasuar SHBA-në.

Djelmoshat e trajnerit Mike Krzyzewski, tani në çerekfinale do të përballen me fituesin nga dueli Sllovenia-Republika Domenikane.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Ballkani

20 October, 2019 @13:37

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Ballkanit. DRITA: Tofiloski, Gërbeshi, Cuculi, Limani, Leci, Bujar Shabani, Vucaj, Emini, Xh.…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Prishtina

20 October, 2019 @13:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Prishtinës. FERIZAJ: Kaçiu, Bardhi, Kuka, Shaljani, Qerkini, Asani, Mustafa, Shaqiri, Orana, Livoreka,…

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

ARENA KOMBËTARE

Pamjet e reja nga Arena Kombëtare

19 October, 2019 @21:14

Të gjitha lajmet nga