Të gjitha lajmet

MILOT RASHICA

Lëndimi i Rashicës, flet trajneri Kohlfeldt

Lëndimi i Rashicës, flet trajneri Kohlfeldt

22 August, 2019 @14:07

Për lëndimin që Rashica e pësoi në xhiron e parë të Bundesligës, sot ka folur Florian Kohlfeldt, trajneri i Werderit.

“Lëndimi i Milotit nuk është aq i rëndë sa menduam në fillim dhe shpresojmë që ai do të kthehet pas pushimit të kombëtarëve.” - u shpreh trajneri gjerman sot.

Ndërkohë, deklarata e tij e konfirmon edhe një herë që Miloti do të mungojë në dy ndeshjet e shtatorit, që Kosova i luan ndaj Çekisë e Anglisë, mirëpo të paktën vushtrriasi nuk do të mungojë shumë dhe do të rikthehet për skuadrën e tij menjëherë pas ndeshjeve të kombëtareve.

LËNDIM

Werder konfirmon lëndimin e Rashicës

20 August, 2019 @18:04

“Për shkak të një lëndimi muskulor, Milot Rashica do të mungojë për disa javë.” Kështu thuhet një njoftim zyrtar të…

BILETAT

Sot dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosova - Çekia

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 August, 2019 @12:03

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se sot në orët e pasdites do të dalin në shitje biletat për…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Ylldren Ibrahimaj me asistim në fitore

18 August, 2019 @21:57

Mesfushori që pritet të jetë armë e fortë e Kosovës në të ardhmen, Ylldren Ibrahimaj, ka asistuar në golin e…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Herolind Shala shënon i pari, por ekipi i tij mposhtet

18 August, 2019 @20:38

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Herolind Shala, ka shënuar golin e parë të ndeshjes dhe të avantazhit për ekipin e…

MBROJTËSI I KOSOVËS

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit

Foto: Kalmar

18 August, 2019 @17:14

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Fidan Aliti, ka shënuar sot golin e dytë të skuadrës së tij Kalmar, që ka…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja