Të gjitha lajmet

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës.

Gjakovarët kanë fituar ndeshjen 3-2, me anë të golave të shënuar nga Narcis Alibegu dhe Ramadan Alaj (2).

Pranë palestrës së mbushur Shani Nushi u pa një lojë e bukur e gjakovarëve, ku Alaj çonte shpesh publikun në këmbë, derisa tifozëria e zjarrtë e kuqezinjëve nuk është ndalur përgjatë gjithë ndeshjes.

Dueli i radhës zhvillohet të enjten në Prishtinë (6 qershor, 20:00). Nëse Liburni e fiton këtë ndeshje, atëherë siguron kualifikimin në garat evropriane.

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga