Të gjitha lajmet

PRIZREN

Lideri i kthehet fitores

BOROZANI/ D.S.

Lideri i kthehet fitores

8 May, 2015 @16:56

FERRONIKELI 3 : 0 FERIZAJ
Xhevdet Shabani 5', Mendurim Olluri 43', Lapidar Lladrovci 60'

Pas humbjes që u përfol shumë në xhiron e fundit të Superligës ndaj Dritës, skuadra e Ferronikelit i është rikthyer fitores.

Ekipi nga Drenasi nuk është djerësitur shumë në përballje me Ferizajin, të cilin e mposhti me rezultat 3-0 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Përparim Thaçi në Prizren.

Xhevdet Shabani dhe Mendurim Olluri shënuan dy golat e para të ‘Niklit’ për të shkuar në pushim me epërsi pranë rezultatit 2-0, derisa në pjesën e dytë portën ferizajase e tundi Lapidar Lladrovci për rezultatin përfundimtar.

Me këtë fitore Ferronikeli vazhdon ta mbajë kryesimin në radhitjen tabelare, tani me katër pikë më shumë se ndjekësi më i afërt, Besa, që ka një ndeshje më pak.

REZULTATET DHE TABELA AKTUALE.

VAN GAAL NJOFTON

Carrick mbyll stinorin

REUTERS/Arkiv

8 May, 2015 @15:11

Michael Carrick 33 vjeç, ka mbyllur stinorin pas lëndimit që e pësoi më 12 prill në derbi ndaj Manchester Cityt.  …

SAN PAOLO

Befasia Dnipro, s’lëshon pe

7 May, 2015 @23:10

Dnipro Dinpropetrovsk, ka vazhduar të befasojë në Europa League. Ekipi ukrainas përkundër se ka qenë në disavantazh sonte ndaj Napolit,…

SEVILLA

Pranë finales, përsëri

7 May, 2015 @22:59

Andaluzianët janë shumë pranë finales së dytë me radhë në Europa League.  Ekipi i drejtuar nga Unai Emery, ka arritur…

LIDER

Liria kthehet në pozitën e parë

BOROZANI/D.S.

7 May, 2015 @18:30

Skuadra e Skender Shengylit, Liria, ka vazhduar me formë të shkëlqyer në Ligë të Parë të Kosovës.  Ekipi prizrenas ka…

AI

Messi s’e mban në mend golin e dytë!

7 May, 2015 @15:10

Buja e bërë nëpër botë me golat e tij në fitore ndaj Bayernit, ka bërë që Lionel Messi të cilësohet…

ZYRTARE

Manchesteri blen holandezin

7 May, 2015 @12:50

Rekord kampioni i Premier League në Angli, Manchester United, ka arritur marrëveshje me kampionin e Holandës, PSV Eindhoven, për transferimin…

GAME 4: CLIPPERS - WARRIORS

Kampioni luajti rolin kryesor në “Hollywood”

FOTO/ nba

22 April, 2019 @0:21

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, gabimin që e bëri në shtëpi, nuk e përsëriti në Los Angeles. Warriorsat…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

VOLEJBOLL

Luboteni arrin finalen

21 April, 2019 @22:32

Kampioni i sezonit të rregullt të Superligës në volejboll, Luboteni, me fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Pejës në…

GAME 4: PACERS - CELTICS

Pa humbje në gjysmëfinale

FOTO/ nba

21 April, 2019 @21:47

Skuadra e Boston Celticsit, pa asnjë humbje në serinë kundër Indiana Pacersit, u kualifikua në gjysmëfinale të Konferencës Lindore. Keltët…

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21 April, 2019 @18:48

Një fitore e madhe për Liverpoolin ndaj Cardiffit sot! “Të Kuqtë” e Kloppit nuk ranë pre e presionit dhe arritën…

Të gjitha lajmet nga