Të gjitha lajmet

94

Lidhja e Vedatit me 94-shen

Foto: ntv.com,tr/fb

Lidhja e Vedatit me 94-shen

9 July, 2019 @10:20

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka përzgjedhur numrin 94 në fanellën e tij te ekipi i tij i ri Fenerbahçe.

E ky numër është i lidhur me Vedatin përjetë. Ai është i lindur në vitin 1994, por edhe gjatësia e tij është 1.94 metra! Përndryshe, Muriqi të njejtin numër e ka pasur edhe te ish ekipi i tij, Rizespor. Numër me fat.

Muriqi, që shkëlqeu te Rizespor në stinorin 2018/19 duke u bërë golashënuesi i dytë më i mirë i Superligës turke, ka bërë hapin më të madh në karrierë aktualisht duke kaluar te Fenerbahçe, zyrtarisht dje.

Prizrenasi që nisi karrierën te Liria, e vazhdoi te Teuta, Besa, Giresuni, Gençlerbirligi dhe Rize - tashmë do të ketë mundësinë të tregohet në një ekip të madh.

SULMUESI I KOSOVËS

Donis Avdijaj, rroga dhe marrëveshja me Trabzonsporin

Foto: Trabzonspor Official/fb

8 July, 2019 @20:13

Sulmuesi i Kosovës, Donis Avdijaj, tashmë u zyrtarizua te ekipi turk, Trabzonspor. Futbollisti që luajti në sezonin e fundit…

DONIS AVDIJAJ

Edhe Avdijaj në Superligën turke

8 July, 2019 @10:59

Superliga turke tashmë pritet të ketë edhe një reprezentues të Kosovës në radhët e veta. Sipas NTV-së, sulmuesi i…

E FUNDIT

Para zyrtarizimit, Muriqi në Fenerbahçe

7 July, 2019 @13:14

Skuadra e Fenerbahçes ka fituar duelin me Galatasarayin për të siguruar shërbimet e Vedat Muriqit. Sulmuesi i Kosovës, pritet…

AGIM ADEMI

Kreu i FFK-së, 9 muaj burgim efektiv

Foto: FFK

5 July, 2019 @17:18

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është dënuar me 9 muaj burgim efektiv, pasi është shpallë fajtor…

MEDIA TALK

Galatasaray rrit ofertën për Muriqin

4 July, 2019 @11:12

Sulmuesi i Kosovës që po pushton ballinat sportive të mediave turke, Vedat Muriqi, sot thuhet të jetë më afër Galatasarayit.…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja