Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Liga e Kombeve është tjetër, po zhvillohemi

BOROZANI/ G. P.

Liga e Kombeve është tjetër, po zhvillohemi

29 May, 2018 @22:22

Në konferencën për shtyp, pas fitores së Kosovës ndaj Shqipërisë, Bernard Challandes i është përgjigjur pyetjeve të shtruara nga gazetarët e pranishëm.

Në pyetjen e bërë nga Borozani.com se a ka shpresa për Kosovën në kuadër të Ligës së Kombeve pas një ndeshjeje si kjo, Challandes ka thënë:

“Përkundër që ishte ndeshje përgatitore, unë jam i kënaqur me rezultatin. Por, nuk mund të them se kjo fitore i shton gjasat për Ligën e Kombeve,” ka thënë fillimisht Challandes.

“Qëllimi është të punojmë dhe të zhvillojmë ekipin, pastaj kualifikimi. Ka qenë kombinim i mirë i mbrojtjes me sulmin. Ne duhet të luajmë si skuadër, 11 lojtarë në mbrojtje, pastaj edhe në sulm,” ka shtuar Challandes.

“Mos të harrojmë, tranzicioni është kryesor. Krejt duhet të luajmë për ekipin. Edhe Manchester City kur ka nevojë luan me 11 lojtarë në mbrojtje, pastaj dalin në sulm të gjithë,” ka qenë përgjigjja e selektorit Challandes.

Përndryshe, zvicerani që ka shënuar tre fitore me Kosovën në tre miqësoret e fundit, ka bërë të ditur gjithashtu se ekipi ka ditur të shfrytëzojë rastet e paraqitura. E ka vlerësuar si ndeshje më e mirë e luajtur e ekipit, prej se ai është në bankën e Kosovës. “Por, duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë, pasi që sot motivi ka qenë i madh për shkak se kemi luajtur ndaj vëllaut të madh.”

KONFERENCA PËR SHTYP

Pas pak, konferenca

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @22:05

Pas pak nis konferenca për shtyp e selektorëve Bernard Challandes dhe Christian Panucci. Borozani.com do t’ju sjell menjëherë deklaratat…

KOSOVA - SHQIPËRIA

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @21:44

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka mbajtur leksion futbolli Shqipërisë sot në Zurich. Përkundër se ishte miqësore dhe…

NIS NDESHJA

Futbollistët dalin në fushë

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:59

Futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë në këto momente kanë dalë në fushë dhe ka nisur ndeshja. FORMACIONET ZYRTARE

REKORD

Fitorja e katërt me radhë për Kosovën

BOROZANI/ G.P.

29 May, 2018 @21:59

Seria më e mirë e Kosovës prej se po luan ndeshje ndërkombëtare dhe u pranua në FIFA. Që prej…

KOSOVA - SHQIPËRIA

Fluks tifozësh në Zurich

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:50

Stadiumi ka filluar të mbushet pak para ndeshjes Kosova - Shqipëria, ndërsa tifozë të shumtë nga të gjitha anët e…

NDESHJA FILLON

Hapen flamujt në Letzigrund, Kosova-Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:53

Në këto momente, kanë filluar të bëhet përgatitjet e fundit për ndeshje dhe pak para paraqitjes së lojtarëve në fushë,…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Kosova - Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:45

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen miqësore Kosova - Shqipëria. KOSOVA: Ujkani, Ismajli, Rrahmani, Aliti, Vojvoda, Shala, Halimi,…

BARAZHI I LIGËS SË PARË

Trepça shpëton, falë portierit afrikan

Foto: FFK

29 May, 2018 @18:57

Trepça ka siguruar mbetjen në Ligën e Parë për edicionin e ri, pasi në ndeshjen e barazhit, që u zhvillua…

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Challandes me mesfushë ofanzive

29 May, 2018 @15:14

Përfaqësuesja e Kosovës pritet të dalë me formacionin e saj të zakonshëm edhe përballë Shqipërisë. Sipas Kosovan Footy, selektori…

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Shqipëri sulmuese përballë Kosovës

Foto: FSHF

29 May, 2018 @14:52

Mediat shqiptare kanë publikuar sot 11-shen potenciale të cilën Christian Panucci mund të nis ndeshjen ndaj Kosovës. Panorama Sport…

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Atletico Madrid

29 May, 2018 @17:00

Barazimit ndaj Leganesit, Gironës, Qarabagut kanë shkatërruar sezonin e Atleticos së Madridit këtë vit. Dhe të gjitha këto kanë ardhur…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

REKORD I RI

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

TOPSPORTI/ A. P.

7 February, 2019 @12:47

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka parë veten një vend më lartë në renditjen e parë të vitit 2019 të…

EDON ZHEGROVA

Basel prezenton Zhegrovën

Foto & Video/ Basel Official

4 February, 2019 @22:03

Mesfushori i ri i Kosovës, Edon Zhegrova, është prezentuar në Basel para një ore. Në një intervistë të shkurt…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja