Të gjitha lajmet

KB LIPJANI

Lipjani bëhet me të huaj

Lipjani bëhet me të huaj

13 September, 2018 @13:43

Anëtari më i ri i Superligës së Kosovës në Basketboll, Lipjani, ka nënshkruar kontratë me basketbollistin amerikan Maurice Williams. a Maurice Williams, lajmin e bëri të ditur përmes Facebook-ut, derisa Lipjani ende nuk e zyrtarizoi lojtarin në fjalë. Williams, luan në pozitën 1-2, ndërsa për herë të fundit ishte te skuadra Sterling në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lipjani stinorin e kaluar u shpall kampion në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll dhe për herë të parë në histori të klubit arriti Superligën, ku ndeshjen e parë të stinorit do ta luajë kundër Prizrenit. ORARI I NDESHJEVE / SUPERLIGA Williams nuk do të jetë i huaji i vetëm i Lipjanit, pasi që në ditët në vijim do të zyrtarizohen disa përforcime tjera.

KAMPIONI

Dy titujt i kushtuan 30 milionë humbje Real Madridit

Foto: euroleague.net

13 September, 2018 @12:39

Stinorin e kaluar gjiganti spanjoll, Real Madrid, u shpall kampion në Euroleague dhe në Ligën e Spanjës. Por skuadra spanjolle,…

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 September, 2018 @22:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar para pak çastesh edhe një basketbollist të huaj për stinorin e…

DARDAN BERISHA

Më të shpejtë dhe më të motivuar

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha/ Foto: FBK

11 September, 2018 @22:23

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Dardan Berisha, i cili së fundi i është kthyer Prishtinës pasi që stinorin…

TICKETS

Biletat Kosovë-Maqedoni, nesër në shitje

Foto: fiba.basketball/arkiv

11 September, 2018 @22:15

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur në një njoftim të saj se biletat për ndeshjen ndërmjet…

DAMIR MULAOMEROVIC

Kemi ndryshuar filozofinë e ekipit

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic/ Foto: FBK

11 September, 2018 @22:09

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, në konferencën e sotme për shtyp të mbajtur në zyret e FBK-së ka bërë të…

MITROVICË

Trepça siguron vendorët

BOROZANI/ Arkiv

11 September, 2018 @21:26

Skuadra e Trepçës, që në stinorin e kaluar nuk arriti të kap PlayOffin e Superligës, ka konfirmuar ruajtjen e lojtarëve…

TRANSFERET

Vazhdohet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

11 September, 2018 @16:50

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se ka…

LISTA PËRFUNDIMTARE

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

Foto: FBK

11 September, 2018 @15:12

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, pas gati dy javë stërvitjesh me 23 basketbollistë të listës së përfaqësueses, është përcaktuar për…

DUELET E SUPERKUPËS

Superkupa këtë fundjavë

BOROZANI/ A. P.

10 September, 2018 @14:00

FBK ka përcaktuar orarin e ndeshjeve të Superkupës për femra dhe meshkuj. Kampioni i Kosovës, Bashkimi, do të ndeshet me…

PARA NDESHJES ME KOSOVËN

Hendrix i kthehet Maqedonisë

Foto: SportMak/fb

10 September, 2018 @11:55

Përkundër paralajmërimeve se nuk do të jetë pjesë e reprezentacionit në ndeshjet e para kualifikuese në Eurobasket 2021, Richard Hendrix,…

BASHKIMI

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

Foto: gowyo.com

9 September, 2018 @22:23

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi, zyrtarizoi përforcimin e parë të huaj për këtë stinor. Alexander Aka…

TERMINET E XHIROS V

Caktohet orari i xhiros V

17 October, 2018 @23:39

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll. NDESHJET E XHIROS …

TOP PERFORMANCES @ GW 4

TOP performancat në Superligë (IV)

TOPSPORTI/ A. P.

17 October, 2018 @23:00

Pas përfundimit të të gjitha ndeshjeve të xhiros së katërt në Superligë të Kosovës në basketboll, Eurobasket.com ka përzgjedhur lojtarët…

KUPA 2018/19

Caktohet data e shortit për Kupë

17 October, 2018 @22:49

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se shorti i Kupës së Kosovës 2018/19 do të…

FIBA EUROPE CUP

Mulaomerovic: Falënderoj lojtarët dhe fansat!

17 October, 2018 @21:55

Pas fitores në ndeshjen e tij debutuese me Prishtinën sa i përket garave ndërkombëtare, për media foli Damir Mulaomerovic,…

FIBA EUROPE CUP: PR - CHERKASKI

Fitore në ndeshjen e parë!

Foto: FIBA

17 October, 2018 @21:52

Me fitore e ka mbyllur ndeshjen e parë të sezonit të ri në FIBA Europe Cup skuadra e Prishtinës. Nën…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga