Të gjitha lajmet

LIPJANI - BOREA

Lipjani shënon rekord në fitore

Lipjani shënon rekord në fitore

10 February, 2019 @21:06

Pas 18 xhirove të zhvilluara dhe Boreas së dobësuar, Lipjani ka shënuar rekord pikë në një ndeshje të Superligës.

Skuadra e Lipjanit për herë të parë në histori të klubit ka shënuar 125 pikë në një ndeshje të Superligës, ndërsa Borea u ndalë në 57, për të mbetur e fundit në tabelë.

Njëkohësisht, kjo ka qenë edhe fitorja më e thellë e Lipjanit e arritur në Superligë.

Fitorja e Lipjanit asnjëherë s’u vu në dyshim, ndërsa epërsia ngritej pas çdo çereku 125-57 [29-10, 26-14, 32-15 dhe 38-18].

TABELA AKTUALE

Pesë lojtarë të Lipjanit shënuan sonte pikë dyshifrore, ndërsa më efikasi ishte Arian Mehmeti me 27 të shënuara.

Te Borea u dallua i riu Aron Laja që kreu ndeshjen me double-double prej 24 pikëve dhe 11 kërcimeve.

KOSOVA U20 NË EVROPIAN DIV B

Dje 49, sot humbje me 48 pikë dallim

Foto: FBK

13 July, 2019 @19:51

Përfaqësuesja e Kosovës U20 në basketboll sot është mposhtur me 48 pikë dallim nga Holanda U20 në Evropianin për këto…

SEZONI 2019/20

Ekipe nga 5 shtete të interesuara për BIBL 2019/20

8 July, 2019 @13:40

Pesë shtete janë përmendur nga faqja e ligës ballkanike, të interesuara me ekipet e tyre që të marrin pjesë në…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE 2019/20

Bëhet i ditur edhe rivali i dytë i Prishtinës

4 July, 2019 @11:33

Pas përcaktimit të rivalit të raundit të parë të kualifikimeve në Basketball Champions League 2019/20, Prishtina ka mësuar edhe rivalin…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kupton kundërshtarin e kualifikimeve

4 July, 2019 @11:19

Skuadra kampione e Kosovës, Prishtina, ka kuptuar rivalin në raundin e parë të kualifikimeve për Basketball Champions League 2019/20. …

PRIZRENI / COACH

Rifati mbetet në fole

30 June, 2019 @16:08

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, do të jetë në krye të skuadrës edhe në stinorin 2019/20. Rifati kishte disa oferta…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga