Të gjitha lajmet

LIRIA NDËRPREN SERINË E BESËS

Liria me fitore në pushim

Liria me fitore në pushim

29 November, 2015 @15:02

Liria
Besa
Liria 3 : 1 Besa
Dardan Rogova 54', Fisnik Ramadanaj 57', Alban Dylazeka 90' Mark Milicaj 85'

Liria me fitore në pushim
Liria me fitore në pushim

Liria ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Besës sot në Prizren. Ekipi i drejtuar nga Erdogan Celina ka mposhtur pejanët në derbin e Dukagjinit,  3-1, derisa në ndërkohë ka ndërprerë serinë e fitoreve të Besës prej 4 fitoreve radhazi. 

Epërsinë prizrenasve ia dha Dardan Rogova, me golin e parë të tij të stinorit, pas asistimit të Alban Dylazekës. Më pas Fisnik Ramadanaj pranon një top nga Liridon Fetahaj për të shënuar për 2-0 - që qetësoi vendasit. 

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Besa ngushtoi epërsinë me anë të Mark Milicajt, që shënoi 5 minuta pa përfunduar ndeshja, por gjakovari Dylazeka me gol të bukur ka qartësuar se 3 pikë do të mbeten në Prizren sot, për t'ia dhënë fitoren Lirisë 3-1 në fund. 

Me këtë fitore Liria nuk del nga zona e rrezikshme në vjeshtë, ku do të dimëroj, derisa Besa mbetet në mesin e artë të tabelës. DUELI KRYESOR I KREUT

Asnjëra në krye

Çast nga dueli i sotëm/ Foto: premierleague.com

28 November, 2015 @20:26

Leicester City dhe Manchester United kanë barazuar në përballjen e dyshes nga kreu i tabelës. Jamie Vardy ka shënuar golin…

KEVIN DE BRUYNE KTHEN CITYN TE FITORET

2 asistime + 1 gol nga De Bruyne

28 November, 2015 @17:59

Dy xhirot e kaluara pa fitore, i kushtuan me humbjen e kryesimit të tabelës Manchester Cityt.  Mirëpo, sot ata janë…

TRESHJA SULMUESE E BARCELONËS, PËRSËRI NË AKCION

Tridente përsëri në akcion

28 November, 2015 @17:49

Lionel Messi, Neymar dhe Luis Suarez kanë shënuar golat e radhës të tyre për Barcelonën në fitoren ndaj Real Sociedadit…

BAYERN MUNCHEN I PANDALSHËM

E trembëdhjeta

Thomas Muller feston golin

28 November, 2015 @17:41

Bayern Munchen ka shënuar fitoren e 13-të në Bundesligë. Ekipi i Pep Guardiolës vazhdon marshimin e sigurt drejt titullit të…

LLAPI - GJILANI

Pa kryetrajner ndaj Gjilanit

17 October, 2018 @12:21

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, xhiroja e dhjetë e Superligës vazhdon me dy ndeshje të tjera sot. Njëri nga…

SONTE FILLON FIBA EUROPE CUP

Për fillim triumfues

Foto: KBPrishtina/fb

17 October, 2018 @11:50

Prishtina ka bërë gjithçka gati për ndeshjen e sontme në FIBA Europe Cup, ashtu që ekipi të nis me fitore…

DUELI I RADHËS

Sonte, me referët nga Kosova, Teuta-Akademik

Fotot: TeutaBasket/fb

17 October, 2018 @11:21

Dueli i dytë i radhës në stinorin e ri të BIBL luhet sonte në Durrës, ku Teuta pret ekipin bullgar,…

KRUNOSLAV KRAJNOVIC

Mbrojtja agresive na shkaktoi telashe

TOPSPORTI/ L. D.

17 October, 2018 @11:01

Trajneri i Bashkimit, Krunoslav Krajnovic, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Beroes mbrëmë ka thënë se mbrojtja agresive e…

WARRIORS - THUNDER

Kampioni vazhdoi aty ku mbeti!

FOTO: nba.com

17 October, 2018 @10:53

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, në ndeshjen hapëse të stinorit 2018/19, e mposhti Oklahoma City Thunderin me rezultat…

Të gjitha lajmet nga