Të gjitha lajmet

PREMTIME NË PRIZREN

Liria, me stadium modern

Liria, me stadium modern

17 January, 2016 @0:29

Liria, me stadium modern
Liria, me stadium modern
Liria, me stadium modern

Liria ka marrë premtime të mëdha për stinorin 2016/17 këto ditë. Ekipit prizrenas i është ofruar mundësia për renovimin e tërësishëm të stadiumit "Përparim Thaçi" ka bërë të ditur klubi prizrenas përmes një njoftimi të lëshuar sot. 

Tash e tutje Liria pritet të ketë në të katër anët e stadiumit ulëse për publikun, ndërsa aty gjithashtu do të ketë vend edhe për lokale të ndryshme, parking për shikues, do të ndërrohet bari i fushës etj. TOP GOLASHËNUESI

Rashica sjell fitoren me gol

Foto: Vitesse Official

16 January, 2016 @20:25

Milot Rashica ka shënuar golin e shtatë të stinorit në Eredivisie të Holandës sot duke i sjellë fitoren Vitesses në…

VILLA PARK

Ndalet Leicesteri

Foto: Premier League Official

16 January, 2016 @20:15

​Befasia e sezonit në Premier League, Leicester City, është ndalur sot nga Aston Villa, e cila zhvilloi një ndeshje shumë të…

KAMPIONI FITON

Galata mposht Sivasin

REUTERS/Arkiv

16 January, 2016 @19:53

Superliga turke ka nisur vitin 2016 me ndeshjet e kësaj fundjave, ndërsa kampioni aktual Galatasaray ka mposhtur Sivassporin në ndeshjen…

PARISI I PAMËSHIRSHËM

Ibra për tre pikë

16 January, 2016 @19:34

Suedezi Zlatan Ibrahimovic ka shënuar golin e 16 të stinorit në Ligue 1 sonte, ku ekipi i tij ka shënuar…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga