Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES LIRIA - LLAPI

Liria pret liderin në Prizren

llapifc.com

Liria pret liderin në Prizren

20 October, 2017 @11:08

Liria
Llapi
Liria : Llapi

Stadiumi: "Përparim Thaqi" / 14:00
Me fillim nga ora 14:00, Liria pret në Prizren Llapin lider, në një nga takimet hapëse të xhiros së XI. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Llapi udhëton me qëllim që të mbetet në krye, derisa Liria kërkon që me fitore eventuale ta vazhdojë ngjitjen në tabelë.

NDESHJET E ORËS 21:05

Milan mbetet lider, përkundër barazimit me grekët

19 October, 2017 @23:28

Edhepse nuk pati fitues në ndeshjen shterpe, të përfunduar pa gola në San Siro, ndërmjet Milanit dhe AEK-ut, rossonerët kanë…

SKENDERBEU-PARTIZANI

Barazim, Shehi shpëton Skënderbeun në fund

19 October, 2017 @23:11

Skënderbeu ka marrë edhe pikën e dytë në tre ndeshjet e para të zhvilluara në Grupin B të Europa Ligës,…

NDESHJET E ORËS 19:00

Giroud me gërshërë sjell fitoren e Arsenalit

19 October, 2017 @22:00

Arsenal ka ruajtur epitetin e ekipit perfekt në Grupin H të Europa Ligës sonte, duke e mposhtur Crvena Zvezdën në…

DEBUTON NDAJ PARTIZANIT

Vllaznia zyrtarizon Ernest Gjokën

19 October, 2017 @15:41

Skuadra e Vllaznisë ka zyrtarizuar para pak çastesh Ernest Gjokën si trajner të ekipit të saj. Ekipi shkodran largoi nga…

XHEVAHIR SUKAJ

Saktësohet mungesa e Sukajt

19 October, 2017 @14:30

Pas lëndimit të Edgar Çanit, edhe sulmuesi tjetër i Partizanit, Xhevahir Sukaj është lënduar në duelin e fundit kampional. Ndërsa…

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 October, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar Selimaj, janë deleguar nga UEFA-ja në kualifikimet për Europianin…

ZYRTARIZOJNË SHKODRANËT

Shkarkohet Cungu

19 October, 2017 @12:00

Trajneri i deritashëm i Vllaznisë së Shkodrës, Armando Cungu, është shkarkuar nga detyra e tij, me marrëveshje, ka bërë të…

PARA NDESHJES: SKENDERBEU-PARTIZANI

Pragmatik për 3 pikë

19 October, 2017 @10:17

Skënderbeu i Korçës, sot në Elbasan pret rivalin e Grupit B, Partizanin e Beogradit në përballjen që do të nis…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga