Të gjitha lajmet

LIRIA

Liria prezenton përforcimet

Liria prezenton përforcimet

13 July, 2015 @18:19

Skuadra e rikthyer në Superligë, Liria, sot ka prezentuar futbollistët e rinjë të cilët do ta veshin fanellë e ekipit prizrenas në stinorin e ri.

Treshes së paralajmëruar më parë si përforcime, portieri Altik Muhaxhiri dhe mesfushorët Robert Gjeraj e Alban Dylazeka, të cilët u transferuan nga skuadra e Vëllaznimit, iu bashkua edhe futbollisti ofansiv, Arlind Zylfallari, i cili edhe më parë e kishte veshur fanellën e Lirisë.

Në lidhje me këto transferime është shprehur i kënaqur edhe anëtari i bordit të klubit, Erxhan Dana.

“Mendoj që me këto prurje dhe me të tjerët që do të arrijnë në ndërkohë (përfshirë edhe përforcimet e huaja) do t’i përmbushim zbrazëtirat,” tha Dana, transmeton faqja zyrtare e klubit.

Përveç përforcimeve të përmendura, nga sot skuadrës iu është bashkuar edhe futbollisti nga Shkodra, Noris Kozmaj, i cili do të testohet për një kohë dhe më pas do të vendoset nëse do të qëndrojë në skuadër apo jo.RANIERI

Rikthimi në Premiership

REUTERS/ Arkiv

13 July, 2015 @18:00

Claudio Ranieri, pas një pushimi të gjatë, i kthehet Premier League-së. Ai para pak çastesh është zyrtarizuar si trajner i…

TEVEZ

Zyrtarizon largimin

13 July, 2015 @16:11

Me fjalët “Muchas gracias, Carlitos. Paq fat në aventurën tënde të re” Juventus i ka dhënë lamtumirën sulmuesit të saj,…

MEDIA

Danimarka në presion, Olsen i shqetësuar

Foto: Scanpix

13 July, 2015 @15:37

Danimarka është në presion të madh për të fituar ndeshjen ndaj Shqipërisë më 4 shtator, bëjnë të ditur mediat daneze. …

FLET PËRFORCIMI

Schweini: Pas Bayernit, vetëm Man Utd!

Foto: manutd.com

13 July, 2015 @14:52

Bastian Schweinsteiger është veshur me fanellë të kuqe të Manchester Unitedit.  Legjenda e Bayern Munchenit si lojtar i ri i…

NË FRANCË

Susic, trajner i Evianit

13 July, 2015 @14:07

Safet Susic, trajneri i mirënjohur boshnjak, që çpo reprezentacionin e vendit të tij për herë të parë në Kampionat Botëror…

PORTIER I RI

Numri 1 i Chelseat!

Foto: chelseafc.com

13 July, 2015 @13:21

Asmir Begovic, portieri 28 vjeçar i Stoke Cityt ka arritur marrëveshje me kampionin e Anglisë, Chelsea.  Chelsea ka zyrtarizuar lajmin…

KUKËSI

Fillon pasurimi i Kukësit!

Foto: PanoramaSport

13 July, 2015 @12:58

Kukësi ka mundësi që të arkëtojë 630 mijë euro nëse e kalon kundërshtarin e raundit të dytë kualifikues në Europa…

DEKLARATA E TRAJNERIT DAMIR MULAOMEROVIC

Maqedonia favorite përballë Kosovës

Foto: fiba.basketball

1 December, 2018 @21:24

Edhe selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, në prononcimin e tij para ndeshjes ndaj Maqedonisë, ka pranuar që rivaltë janë…

FERHAN HASANI

Hasani shënon dhe asiston për Hasin

1 December, 2018 @21:13

Futbollisti shqiptar nga Tetova, Ferhan Hasani, ka shënuar sot dy golat e para me ekipin e tij Al Raed, ekip…

DUELI I TRETË I GRUPIT

Mulaomerovic në kërkim të fitores së parë

Foto: fibaeuropecup

1 December, 2018 @20:53

Selektori i Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, është në kërkim të fitores së parë të tij me reprezentacion. Kosova…

TE KOSOVA

Kthehet Tmusic

BOROZANI/ Arkiv

1 December, 2018 @20:46

Basketbollisti i Prishtinës, Mikaile Tmusic, që këtë stinor s’ka luajtur ende ansjë lojë me ekipin e tij të ri, do…

SOUTHAMPTON - MANCHESTER UNITED

Rikthimi s’ndodhi

Foto: PremierLeague/fb

1 December, 2018 @20:34

Dy gola të pranuara shpejtë, në 20 minutat e para të takimit, dukej se do të fundosnin Manchester Unitedin e…

Të gjitha lajmet nga