Të gjitha lajmet

FIFA RANKING, DHJETOR 2016

Lista e dhjetorit, Kosova nuk lëviz

Lista e dhjetorit, Kosova nuk lëviz

22 December, 2016 @14:33

FIFA ka publikuar sot listën e fundit të renditjes së përfaqësueseseve për këtë vit.

Kosova, ashtu sikurse edhe në muajin e kaluar - nuk ka lëvizur nga vendi dhe ka mbetur në pozitën e 165 të renditjes së përgjithshsme të FIFA-së.

pNË DRENAS

Babadimrat kampionë

Foto: KF Ferronikeli/ Facebook

22 December, 2016 @14:25

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, Feronikeli, ka shfrytëzuar stërvitjet e skuadrës edhe për një fotografi të përbashkët. Të…

NË PODUJEVË

Dautaj te Llapi

Foto: KF Llapi Official/ Facebook

22 December, 2016 @14:16

Llapi pak më parë ka bërë të ditur se ka përforcuar radhët e veta me mesfushorin e dalluar, Qëndrim Dautaj.…

JOE HART

Kthehet në Premier Ligë

22 December, 2016 @13:57

Portieri numër një i Anglisë, Joe Hart, pritet të kthehet në Premier Ligë, por në stinorin tjetër. Mediat britanike…

IBRAHIM AFELLAY

I harruari, kthehet

22 December, 2016 @13:04

Pas 8 muajve pauzë për shkak të lëndimit të rëndë që e kishte, mesfushori holandez i Stoke Cityt, Ibrahim Afellay,…

QENDËRMBROJTËSI

Mavraj te Hamburgu?!

Mërgim Mavraj/ Foto: FSHF

22 December, 2016 @12:11

Përmes një njoftimi pak më parë kanali televiziv shqiptar Supersport ka bërë të ditur se mbrojtësi i kombëtares, Mërgim Mavraj,…

#MLSSOSHIE

Edhe një çmim për Shkëlzen Gashin në MLS

22 December, 2016 @9:31

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi, pas marrjes së çmimit për golin më të bukur të stinorit 2016 në MLS…

INTER - LAZIO

Interi shkel Lazion, vazhdon ngjitjen

21 December, 2016 @22:39

Pas dy fitoreve radhazi, Interi ka mposhtur edhe Lazion në Serie A, duke u ngritur në kuotën e 30 pikëve…

BAYERN - LEIPZIG

Bayerni tregon forcën, pushon si lider

21 December, 2016 @21:50

Në takimin e luajtur mes dy skuadrave lidere në Bundesligë, Bayernit e Leipzigit, fitorja i takoi kampionit në fuqi, i…

MEDIA

United pranë qendërmbrojtësit suedez

21 December, 2016 @14:26

Me afatin kalimtar të janarit që është afër, kanë filluar edhe spekulimet për transferimet e mundshme. Sky Sports ka raportuar…

SHQIP NË BOTË

“Bayerni ma ndaloi kalimin te Liverpooli”

21 December, 2016 @14:14

Në një intervistë të dhënë për spox.com, Xherdan Shaqiri ka treguar që në fund të sezonit 2014/2015, ai ishte shumë…

ORARI I NDESHJEVE

Caktohet orari i ndeshjeve kualifikuese për Kosovën U21

11 December, 2018 @21:48

Është caktuar orari i ndeshjeve kualifikuese për përfaqësuesen e Kosovës U21, në kuadër të Kampionatit Evropian 2021. Ndeshja e parë…

SHORTI I UEFAs

KosovaU21 në grup me ShqipërinëU21

11 December, 2018 @11:23

Është hedhur shorti për grupet kualifikuese drejt EURO 2021 U21, në zyret e UEFA-së sot, ndërsa Kosova U21 ka rënë…

ANALIZË

Euro2020 shorti – Analizë

8 December, 2018 @21:22

Kam dashur një tjetër short për Kosovën në këto kualifikime për Euro2020. Polonia, Austria, Izraeli, Estonia, dhe San Marino ishin…

KOSOVA U17/ U19

Caktohen kundërshtarët e Kosovës U17 dhe U19 për kualifikime të Evropianit

6 December, 2018 @12:18

Sot në Nyon të Zvicrës është bërë tërheqja e shortit për grupmoshat U17 dhe U19 në futboll në kuadër të…

MEDIA TALK

Uellsi provon miqësore me Kosovën?!

6 December, 2018 @0:18

Kosova para se të nis kampanjën kualifikuese për EURO 2020, ka ditë të lirë për miqësore. Njëjtë, në këtë…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja