Të gjitha lajmet

KOSOVA U-19

Lista e Kosovës U19 dhe orari i ndeshjeve

Foto: FFK

Lista e Kosovës U19 dhe orari i ndeshjeve

2 October, 2017 @9:53

Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës U19 kanë arritur dje në Austri, ku do të marrin pjesë në ndeshjet para-kualifikuese për Kampionatin Europian “Finlanda 2018”.

Kosova është në një grup me Austrinë, Letoninë dhe Izraelin, ndërsa selektori Ramiz Krasniqi ka thënë se ekipi që drejton ai pritet të japë më të mirën e mundshme për të arritur rezultate pozitive.

”Kemi punuar dhe jemi përgatitur që jo vetëm të kemi paraqitje dinjitoze, por do të mundohemi që të kemi edhe sukses në këto ndeshje parakualifikuese. Jemi të vetëdijshëm se rivalët tanë kanë përvojë në ndeshjet ndërkombëtare si dhe cilësi të mirë, por ne do të bëjmë më të mirën e mundshme dhe unë besoj shumë në këta futbollistë që do të japin gjithçka nga vetja për rezultate pozitive,” ka thënë Krasniqi, ish-trajner i shumë skuadrave kosovare, ndërsa tash i Kosovës U19.KOSOVA U-19:

FUTBOLLISTËT: Rilind Nimani (KEK),
Abit Salihu (2 Korriku),
Lirik Haziri (2 Korriku),
Edison Kqiku (Drita),
Leotrim Kryeziu (Drita),
Lumbardh Dellova (Liria),
Flamur Gashi (Liria),
Albion Berisha (Ramiz Sadiku),
Loti Celina (Stromsgodset),
Anes Mehmeti (Horchheim),
Liridon Balaj (Besa),
Altrim Pajaziti (Victoria Koln),
Adrian Behrami (Victoria Koln),
Dardan Dakaj (Trelleborgs),
Egson Gashi (Darmstadt),
Ismajl Beka (Wil),
Arlind Ademi (Viktoria Aschaffenburg),
Lirim Kastrati (Lokomotiva Zagreb),
Gentrit Limani (Bochum) dhe
Ramiz Bytyqi (Sava Kranj).
SHTABI TEKNIK: Përzgjedhës: Ramiz KRASNIQI;
Ndihmës-trajner: Nazmi RAMA;
Trajner i portierëve: Xhelaledin KARABEG;
Mjek: Milazim GJOCAJ;
Fizioterapuet: Isuf MARAJ;
ZYRTARËT: Menaxher i ekipit: Zgjim SOJEVA;
Menaxher i paisjeve: Taulant AHMETI;
Anëtar i FFK: Ilaz MJAKU;
Anëtar i FFK: Luan VOKSHI;
Zëdhënës: Fazil BERIHSA.


Ndeshjet e Grupit 6:

1 3 tetor (14:00) Austria - Kosova
2 3 tetor (17:00) Lituania - Izraeli
3 6 tetor (13:30) Austria - Lituania
4 6 tetor (16:30) Izraeli - Kosova
5 9 tetor (14:00) Izraeli - Austria
6 9 tetor (14:00) Kosova - Lituania

ANKARAGUCU - RIZESPOR

Muriqi shpëton ekipin nga humbja

4 May, 2019 @16:59

Futbollisti i Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar gol nga penalltia sot për ekipin e tij Rizespor, duke mos lënë që…

HEIDENHEIM - SANDHAUSEN

Paqarada shënon për pikët e shpëtimit

4 May, 2019 @15:21

Krahu i reprezentacionit të Kosovës, Leart Paqarada ka shënuar sot gol për ekipin e tij Sandhausen, për t’i dhënë krahë…

KOSOVA U19

Krasniqi fton 26 futbollistë në grumbullim

TOPSPORTI/Arkiv

2 May, 2019 @22:55

Selektori i Kosovës U19 Ramiz Krasniqi ka ftuar 26 futbollistë për grumbullimin e radhës të reprezentacionit. Kosova U19 do…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

FIFA RANKING

Ngritja e Kosovës në renditjen e FIFAs

TOPSPORTI/ A. P.

4 April, 2019 @11:37

Edhe një ngritje, përsëri rekord për Kosovën, në renditjen mujore të FIFAs. Në listën e botuar sot nga FIFA…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja