Të gjitha lajmet

USA - LTU

Lituania, kafshatë e lehtë për SHBA-në

Lituania, kafshatë e lehtë për SHBA-në

11 September, 2014 @22:45

Ndodhi ashtu siç pritej, megjithë​se nuk parashikohej edhe me kaq lehtësi. Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të luajnë në finale të Kampionatit Botëror që po mbahet në Spanjë, pas fitores me epërsi të lartë prej 28 pikëve ndaj Lituanisë.

Lituania ishte kundërshtare deri diku rivalizuese për SHBA-në gjatë pjesës së parë të ndeshjes, ndërsa me fillim të çerekut të tretë rivaliteti u zhduk nga fusha, pasi amerikanët ishin të pandalshëm duke krijuar epërsi të thellë pas serive të njëpasnjëshme.

Kyrie Irving me 18 pikë e 4 asistime ishte koshashënuesi më i mirë i ndeshjes, derisa atë e shoqëruan James Harden dhe Klay Thompson që shënuan nga 16 pikë secili. Në anën tjetër, Mindaugas Kuzminskas dhe Jonas Valanciunas u dalluan me nga 15 pikë.

SHBA në finale do ta pret fituesin e duelit të dytë gjysmëfinal ndërmjet Serbisë dhe Francës.

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

ARENA KOMBËTARE

Pamjet e reja nga Arena Kombëtare

19 October, 2019 @21:14

TREPÇA - PEJA

Hanes 39 pikë për fitoren e parë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 October, 2019 @21:02

Skuadra mitrovicase, Trepça, duke e mposhtur Pejën me rezultat 76-65, e regjistroi fitoren e parë të stinorit 2019/20 në…

LIPJANI - PRISHTINA

Prishtina merr përkohësisht kreun

19 October, 2019 @18:45

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, me lehtësi e mposhti Lipjanin me rezultat të thellë 70-105. Siç…

Të gjitha lajmet nga