Të gjitha lajmet

TRANSMETIMI

Livestrem: Pinar Karsiyaka - Prishtina

FOTO/ fiba

Livestrem: Pinar Karsiyaka - Prishtina

9 January, 2019 @17:01

Me fillim nga ora 18:30, Prishtina luan si mysafire e skuadrës turke Pinar Karsiyaka, në kuadër të FIBA Europe Cup.

Që të dyja skuadrat kanë nga një fitore e një humbje pas dy ndeshjeve të zhvilluara në Grupin I.

Ndeshjen mund ta shikoni drejtpërdrejt në linkun e mëposhtëm:

NË SUHAREKË

Alban Veseli ribashkohet me Krasniqin

TOPSPORTI/Arkiv/ Erdis Driza

9 January, 2019 @15:25

Njëri ndër basketbollistët më me përvojë vendorë në Superligë Alban Veseli, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Yllit…

WARRIORS - KNICKS

Shënoi 43 pikë, dribloi vetëm 4 herë

FOTO / nba

9 January, 2019 @9:55

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, sot në mëngjes e mposhti New York Knicksin me rezultat 122-95. Koshashënuesi më…

FIBA EUROPE CUP

Prishtina për fitore dhe pozitën e dytë

9 January, 2019 @9:24

Skuadra e Prishtinës sonte do të përballet në një ndeshje shumë të rëndësishme kundër skuadrës turke Pinar Karsiyaka në kuadër…

OLYMPIACOS - BASKONIA

Olympiacos rrëmben fitoren e Baskonias

FOTO/ euroleague

8 January, 2019 @22:38

Gjigandi grek Olympiacos, arriti ta mposhtë Baskonian në vazhdime me rezultat 91-87. Baskonia në çerekun e fundit e ngriti epërsinë…

ZALGIRIS - ANADOLU EFES

Me dominim total mposhtin Zalgirisin

FOTO / euroleague

8 January, 2019 @21:26

Skuadra turke Anadolu Efes pa telashe e mposhti skuadrën lituaneze Zalgiris Kaunas me rezultat 58-79. Sidomos në mbrojtje Anadolu Efesi…

KHIMKI - FENERBAHCE

Befasi në Rusi, përfundon seria prej 12 fitoreve

FOTO / euroleague

8 January, 2019 @20:16

Seria fenomenale prej 12 fitoreve rresht e Fenerbahçes ka përfunduar në ndeshjen kundër Khimkit. Khimki e mposhti Fenerin pas vazhdimeve…

LIPJANI

Drini Rexha në radhët e Lipjanit

8 January, 2019 @19:45

Lipjani e zyrtarizoi përforcimin e parë të skuadrës për pjesën e dytë të stinorit. Lojtari prizrenas Drini Rexha në stinorin…

MIQËSORE

Vllaznia fiton miqësoren në Prizren

Foto: KB Ponte Prizreni

8 January, 2019 @18:52

Në miqësoren e zhvilluar sot në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren, skuadra vendase e Prizrenit u mposht me rezultat 77-78…

BASHKIMI

Me kazakët në Durrës

8 January, 2019 @16:15

Bashkimi nesër do të vazhdojë pjesën e dytë të stinorit të BIBL. Ekipi nga Prizreni, që është nënkampion aktual…

GARRIUS HOLLOMAN

Ylli regjistron Hollomanin

8 January, 2019 @16:05

Skuadra e drejtuar nga trajneri me përvojë Arben Krasniqi, Ylli, ka paraqitur për regjistrim në FBK sot basketbollistin amerikan, Garrius…

FITUESIT E TROFEUT

Të gjithë fituesit e Kupës

Foto: FBK

4 March, 2019 @14:22

Pas përfundimit të garave finale të Kupës së Kosovës në basketboll, kujtojmë dhe radhisim fituesit e kësaj gare në basketbollin…

KUPA E KOSOVËS: PRISHTINA - RAHOVECI

Finale e lehtë, Kupa e katërt rresht

3 March, 2019 @19:14

Fituesi i Kupës së Kosovës, nuk ndryshohet edhe në vitin e katërt rresht. Prishtina në finale të Kupës së Kosovës…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: 10 minuta larg Kupës

3 March, 2019 @18:42

Pas 30 minutave lojë, Prishtina është në avantazh, 74-51. Dardan Berisha po luan me 22 pikë te Prishtina, kurse te…

PJESA E PARË: PRISHITNA - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci

3 March, 2019 @18:08

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci. Rezultati shënon 48 - 32 në favor të Prishtinës. Dardan…

PRISHITNA - RAHOVECI

Ç1: +7 pikë pas 10 minutave

3 March, 2019 @17:43

Pas 10 minutave lojë, rezultati është 21-7 në favor të Prishtinës. Ahmed Bashir është koshashënuesi më i mirë te Prishtina…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga