Të gjitha lajmet

LLAPI

Llapi përforcon sulmin

Llapi përforcon sulmin

7 January, 2019 @16:47

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, klubi i Llapit ka njoftuar opinionin me transferin më të ri.

Bëhet fjalë për futbollistin Miran Maksuti, qendërsulmuesin nga Tetova, i cili së fundi ka qenë pjesë e Renovës.

TABELA E SUPERLIGËS

Maksuti ka qenë pjesë e Llapit edhe në gjysmën e parë të sezonit 2017/2018, para se të transferohej te skuadra e KEK-ut, ndërsa më parë lojtari në fjalë ka luajtur edhe për skuadrën e Shkupit në Maqedoni dhe atë të Herlevit në Danimarkë.

Përveç lajmit për përforcimin e sulmit, Llapi gjatë ditës së sotme ka njoftuar edhe për ndërprerjen e kontratës me mbrojtësin Dardan Jashari, i cili që nga dita e sotme nuk është më pjesë e klubit podujevas.

ALBAN SHILLOVA

Ndërron petkun në kryeqytet

Alban Shillova/ Foto: prishtinafc.com

16 June, 2019 @13:59

Njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit 2018/19 në Superligë të Kosovës, është bërë lojtar i Prishtinës për 2019/20.…

BESMIR BOJKU

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

16 June, 2019 @13:54

Mesfushori nga Struga, Besmir Bojku, do të jetë lojtar i ri i Feronikelit të Drenasit për stinorin 2019/20. Skuadra…

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

MATS HUMMELS

Hummels para rikthimit

16 June, 2019 @12:36

Qendërmbrojtësi i Gjermanisë dhe i Bayern Munchenit, Mats Hummels, është në përfundim të bisedimeve për një rikthim të mundshëm te…

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë…

Të gjitha lajmet nga