Të gjitha lajmet

DRITA - LLAPI

Llapi thellon krizën e kampionit

Llapi thellon krizën e kampionit

12 September, 2018 @17:46

Drita
Llapi
Drita 1 : 2 Llapi
Bujar SHABANI 37' Fiton HAJDARI 10', Festim ALIDEMAJ 78'

Stadiumi i qytetit, Gjilan
Çfarë po ndodhë me kampionin? Në takimin e zhvilluar sot në Gjilan, Llapi i Bylbyl Sokolit me golat e Fiton Hajdarit dhe Festim Alidemajt arriti që ta mposhtë me rezultat 1-2 skuadrën vendase, për t'u ngritur në kuotën e 9 pikëve dhe për t'ia thelluar kampionit në fuqi krizën e këtij fillim sezoni. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Sa i përket Dritës, golin e vetëm për ta sot e shënoi Bujar Shabani, gol që nuk ishte i mjaftueshëm që gjilanasit të largoheshin me pikë nga ky takim. Pas humbjes së pësuar sot ndaj Llapit në shtëpi, Drita, kampionja në fuqi e Kosovës, pas 4 xhirove të para në Superligë, ka 3 humbje dhe 1 fitore, një formë kjo tejet befasuese.

FORMACIONET ZYRTARE

DRITA: Bakaj, Kuka, Gërbeshi, Limani, Leci, Bujar Shabani, Vucaj, Krasniqi, Xhevdet Shabani, Neziraj, Lamçja. Trajner: Bekim Isufi.

LLAPI: Haxho, Idrizi, Sinani, Jashari, Emini, Maliqi, Ramadani, Namani, Kelmendi, Hajdari, Begolli. Trajner: Bylbyl Sokoli


XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 September, 2018 @15:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. LIVESCORE / SUPERLIGA KEK-u: Nika, Rakovica, Grajçevci, Hashani, Tejeci,…

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. LIVESCORE / SUPERLIGA FERIZAJ: Blakqori, Kaqar, Kaqiku, Marko, Mone, Asani, Karabeg,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. LIVESOCRE / SUPERLIGA DRITA: Bakaj, Kuka, Gërbeshi, Limani, Leci, Bujar…

PAMJE

Video e re nga “Arena Kombëtare”

Foto: FSHF

12 September, 2018 @14:28

Edhe pse ende nuk dihet data përfundimtare kur pritet të përfundojë saktësisht Arena Kombëtare në Tiranë, punimet janë duke shkuar…

JAVA E KATËRT

4 ndeshje nga Superliga

BOROZANI / ARKIV

12 September, 2018 @12:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen katër ndeshjet e tjera të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës…

ANGLIA - ZVICRA

Xhaka-Shaqiri startues, Anglia mposht Zvicrën

11 September, 2018 @23:24

Në përballjen miqësore të zhvilluar sonte në King Power të Leicesterit, Anglia ka shënuar fitore ndaj Zvicrës me rezultat minimal,…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe…

GJILANI - LIRIA

Karahoda vendimtar, pak ‘frymëmarrje’ për Lirinë!

BOROZANI / ARKIV

7 October, 2018 @16:57

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Liria nga Prizreni sot ka arritur tri pikë shumë të vlefshme në takimin e…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

4 gola, asnjë fitues!

7 October, 2018 @16:52

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll, Trepça '89 e Flamurtari luajtën…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Flamurtari

7 October, 2018 @14:52

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës '89 dhe të Flamurtarit. Trepça ’89: Beqiri, Çerkini, Shosha, Jashari, Basriu, Maloku, Muja, Gava,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga