Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Llapi transferon golashënuesin më të mirë të Vushtrrisë

Llapi transferon golashënuesin më të mirë të Vushtrrisë

30 July, 2019 @11:52

Sulmuesi më i mirë i Vushtrrisë në sezonin e kaluar, sezon të cilin e mbylli me 20 gola e 10 asistime, ka kaluar sot te skuadra e Llapit.

Bëhet fjalë për Labinot Osmanin, një emër i njohur në futbollin kosovar, lojtar ky që sot është zyrtarizuar si transferi më i ri i skuadrës së Llapit.

Ish-futbollisti i Hysit, Prishtinës, Feronikelit e Vushtrrisë, priitet të jetë një armë shtesë për fazën ofansive të skuadrës podujevase, e cila mund të jetë një nga skuadrat që do ta kërkojnë titullin e kampionit në sezonin që vjen.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga