Të gjitha lajmet

NË PODUJEVË

Llapi zyrtarizon Dakun

Mirlind Daku, la Hajvalinë për Llapin/ Foto: KF Llapi Official/ M. Muçolli

Llapi zyrtarizon Dakun

14 December, 2016 @11:04

Sulmuesi i talentuar 18 vjeçar, Mirlind Daku, që bëri emër te Hajvalia gjatë vjeshtës në Superligë, tashmë është lojtar i ri i Llapit, nënkampionit vjeshtor të Superligës.

Daku dje është prezentuar edhe zyrtarisht si lojtar i ri i Llapit, ndërsa ekipi ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me lojtarin sulmues.

Daku ka shënuar një gol për Hajvalinë gjatë stinorit vjeshtor.EVERTON - ARSENAL

Mungon Mustafi, Arsenali mposhtet

13 December, 2016 @22:43

Në një nga dy takimet e luajtura sonte në kuadër të Premier Ligës, Arsenali është mposhtur nga skuadra e Evertonit…

TRANSFER

Ferizaji me përforcim nga Maqedonia

13 December, 2016 @18:56

Skuadra nga Superliga që po lufton për mbijetesë, Ferizaji, është përforcuar me futbollistin nga Maqedonia, Hristijan Denkovski. Denkovski luan në…

KOLUMNE

Ngolo Romeo Kante dhe fëmijëria e tij!

N'golo Kante, FC Chelsea/ Foto: chelseanews24.com

13 December, 2016 @15:50

Fëmijët – këta engjëj; apo nëse pyetni Herrin dhe Marv, dhe sikur ata keni pasur punë me dikë si i…

SHORTI PËR EURO U-19

Shorti e vendos Kosovën me Serbinë, por rregullat nuk lejuan

Kosova U-19/ Foto: FFK

13 December, 2016 @13:05

Në shortin për Kampionatin Europian 2018 për grupmposhat U-19, ku për herë të parë po merr pjesë Kosova, ka ndodhur…

NGA FSHF

Shqipëria organizon turne europianë për U17 dhe U19

Foto: FSHF

13 December, 2016 @12:02

Turnetë Europianë për kombëtaret U-17 dhe U-19, do të luhen në Shqipëri. Lajmet konfirmohen nga Drejtori i Sektorit të Jashtëm…

BBC AWARD

Afrikani i vitit 2016, Mahrez

Foto: BBC

13 December, 2016 @5:39

Në përzgjedhjen e lojtarit më të mirë afrikan për vitin 2016, BBC i ka dhënë çmimin algjerianit të Leicester Cityt,…

LEO MESSI & CRISTIANO RONALDO

9 vite dominim

13 December, 2016 @5:19

Janë bërë plotë nëntë vite prej se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë vendosur standard të ri të Topit të…

VOTAT E NUMËRUARA

Kush sa vota fitoi te Topi i Artë 2016?

13 December, 2016 @3:36

Dallimi i madh mes votave të fituesit dhe ndjekësit kësaj radhe ka bërë që edhe France Football të jetë e…

BALLON D'OR 2016

Zbulohen pikët, Ronaldo dyfish mbi Messin

Foto: france football

13 December, 2016 @3:32

France Football ka zbuluar vonë pikët e fituara të çdo futbollisti pas votimeve për Topin e Artë, të cilin…

MEDIA TALK

Uellsi provon miqësore me Kosovën?!

6 December, 2018 @0:18

Kosova para se të nis kampanjën kualifikuese për EURO 2020, ka ditë të lirë për miqësore. Njëjtë, në këtë…

SCOTTISH PREMIERSHIP

Grezda e Gerrard s’arrijnë kreun, mposhten në shtëpi

6 December, 2018 @0:03

Glasgow Rangers sonte ka pasur rastin që të merr kreun e elitës së futbollit skocez. Mirëpo ekipi i drejtuar…

COPA DEL REY

Të rinjtë e Barcelonës tregohen në CdR

5 December, 2018 @23:43

Debutime [Riqui Puig], gola nga lojtrarët që premtojnë [Denis Suarez (2) Malcom (1)], në fitoren prej 4-1 të Barcelonës në…

STRASBOURG - PARIS ST GERMAIN

Parisi ndalet përsëri

Foto: StrasbourgOfficial/tw

5 December, 2018 @23:31

Barazimi i dytë brenda tre ditëve të fundit dhe Paris St Germainit i është dashur goli i Edinson Cavanit për…

TOTTENHAM HOTSPURS - SOUTHAMPTON

Këndellen për ngritje

Foto: premierleague.com

5 December, 2018 @23:17

Pas humbjes nga Arsenali në derbin e pjesës veriore të Londrës në xhiron që e lamë pas, Tottenham Hotspurs është…

Të gjitha lajmet nga