Të gjitha lajmet

A J DAVIS

Lojtari i Prishtinës, zyrtarizohet në Australi

Foto: fibaeuropecup

Lojtari i Prishtinës, zyrtarizohet në Australi

5 January, 2019 @11:58

Basketbollisti amerikan i Prishtinës, që ka qenë ndër kryesorët në ekip në kuadër të garave në FIBA Europe Cup, A J Davis, është zyrtarizuar sot në një ekip tjetër.

Ai është bërë pjesë e ekipit australian, Brisbane Bullets, ndërsa sot ka nisur stërvitjet me ekipin në fjalë, para ndeshjes së parë ku pritet të debutojë nesër.

A J Davis @ Brisbane

A J Davis 24 vjeç ka pasur mesatare prej 11.8 pikëve dhe 3.5 kërcimeve në FIBA Europe Cup këtë stinor.

Në Superligë, për aq sa ka luajtur ka pasur mesatare 8.3 pikë, 5.7 kërcime dhe 1.9 asistime. Ndërsa ka fituar Superkupën e Kosovës.

A J Davis @ Brisbane

Brisbane Bullets garon në NBL të Australisë, ndërsa është në zonën që dërgon në Play Off me bilans aktual 9-9.

Prishtina dje ka zyrtarizuar si përforcim amerikanin Mohamed Ahmed Bashir, ndërsa nuk ka njoftuar për largimin e njërit ndër më të dalluarve në skuadër, A J Davis.

VRESHTARËT

Rahoveci ndahet me trajnerin historik

TOPSPORTI/Arkiv

19 June, 2019 @10:14

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook, KB Rahoveci ka bërë të ditur se është ndarë me…

KRERËT E FBK

Fetahu e Dushku në Komisione të FIBAs

Foto: FBK

18 June, 2019 @15:05

Bordi i FIBA Evropës në mbledhjen e mbajtur të hënën (17.06.2019) në Munich të Gjermanisë i ka emëruar anëtarët e…

VAZHDIME KONTRATASH

Hajdari dhe Janjeva vazhdojnë me Feronikelin

TOPSPORTI/ A. P.

16 June, 2019 @22:00

Dy basketbollistë me përvojë nga Superliga, që në sezonin e fundit kontribuuan në ngjitjen historike të Feronikelit në Superligë të…

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga