Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Makineria e golave Muriqi, tre golat e fundit të ekipit me vulën e tij

Foto: Fenerbahçe/fb

Makineria e golave Muriqi, tre golat e fundit të ekipit me vulën e tij

22 July, 2019 @22:30

Vedat Muriqi 25 vjeç është duke kaluar fazë tejet të mirë përgatitore me ekipin e madh turk, Fenerbahçe. Që prej debutimit të tij në miqësore dhe që në ndeshjen e dytë miqësore, tashmë ai ka tre gola të shënuara për ekipin e tij të ri.

Vedat Muriqi

“Dua të shkruaj emrin tim në histori të klubit, për këtë jam këtu. Mendoj se ia nisa mirë, por shpresoj që kjo performancë e imja të vazhdojë në këtë mënyrë edhe kur ia nis Superliga,” ka thënë Muriqi pas barazimit të Fenerbahçes me Wolfsburgun në miqësoren e zhvilluar në Austri.

“Wolfsburg luante miqësoren e gjashtë. Ata tashmë janë komponuar. Ndërsa për ne ka qenë vetëm ndeshja e tretë miqësore, kurse e dyta për mua. Për 10-15 minuta ndaj tyre nisën lojën tonë dhe në miqësore edhe pse rezultati s’është i rëndësishëm, fitorja ta ngrit moralin,” ka thënë Muriqi për mediat turke, ndërsa në duelin e radhës i pret Hertha e Berlinit.

Vedat Muriqi

Reprezentuesi i Kosovës ka marrë lëvdata nga të gjithë analistët e futbollit në Turqi, ndërsa dalëngadalë edhe tifozët e ekipit po e përqafojnë, pasi që kishte keqkuptime të mëdha derisa iu realizua transferi me disa deklarata.

Muriqi shënoi dy gola në fitoren e Fenerbahçes ndaj Bursasporit, ndërsa sot shënoi golin e avantazhit të ekipit të tij ndaj Wolfsburgut.

Vedat Muriqi

Ndërsa Okan Buruk, ish trajner i tij në një prononcim për NTV-në ka thënë: “Ai ka përmirësuar shumë veten në vitet e fundit. Njeri i mirë, lojtar i mirë, sportist i mirë, karakter i mirë - kur i bashkon të gjitha këto, lirisht mund të them se ai është sulmuesi më i mirë i Superligës turke tashmë.”

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga