Të gjitha lajmet

TREPÇA - BASHKIMI

Mala shkëlqen ndaj ish-ekipit, Bashkimi triumfon në Minatori

TOPSPORTI/ A.P

Mala shkëlqen ndaj ish-ekipit, Bashkimi triumfon në Minatori

2 October, 2019 @18:54

Skuadra e Bashkimit, nuk gaboi edhe në ndeshjen kundër Trepçës.

Portokallezinjtë e mposhtën kundërshtarin me rezultat 74-85, për ta regjistruar fitoren e dytë rresht të stinorit.

Dallimin e krijuar në çerekun e parë, Bashkimi e kontrolloi deri në fund të ndeshjes dhe kështu do të kthehen në shtëpi me fitore.

Më i miri te Bashkimi ishte Musab Mala. Ai kundër ish-skuadrës së tij shkëlqeu me 22 pkë, 6 asistime, 3 topa të rrëmbyer e 2 kërcime, kurse në fitoren e skudrës prizrenase kontribuan edhe Terik Bridgeman me 18 pikë e 11 kërcime, Ujkan Karanezi me 18 pikë, 8 kërcime e 5 asistime dhe kapiteni i skudrës Qëndrim Biraj me 12 pikë të tjera.

Te Trepça më i dalluari ishte Dj Hanes me 25 pikë, 5 asistime e 4 kërcime, derisa luajti pa pushim 40 minuta.

TABELA AKTUALE

Bashkimi në dy ndeshjet e luajtur i ka dy fitore, kurse kjo ishte ndeshja e parë e Trepçës, ngase pushuan në xhiron e kaluar.

Bashkimi në xhiron e tretë do të pushon, kurse Trepça do të përballet me Yllin.

PJESA E PARË: TREPÇA - BASHKIMI

21 pikë epërsia në ndeshjen Trepça - Bashkimi

TOPSPORTI / A.P

2 October, 2019 @17:42

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Trepçës dhe Bashkimit. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 27-48…

TRANSMETIMI

Livestream: Rahoveci - Cluj

2 October, 2019 @17:23

Nënkampioni i Kosovës në basketboll, Rahoveci, për herë të parë në histori të klubit, sonte do të zhvillojë një ndeshje…

FIBA EUROPE CUP

Debutimi i Rahovecit në garat evropiane, sonte

2 October, 2019 @13:00

Për herë të parë në histori të klubit, sonte Rahoveci do të zhvillojë një ndeshje ndërkombëtare. Me fillim nga ora…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (1)

1 October, 2019 @18:35

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë të stinorit 2019/20 të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur…

PAS HUMBJES SË THELLË

Lipjani regjistron të huajin e parë

TOPSPORTI/ Arkiv

1 October, 2019 @16:39

Pas humbjes së thellë në xhiron e parë të Superligës, skuadra e Lipjanit, që po kalon stinorin e dytë në…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga