Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

Manchester United nuk do të paguajnë klauzolën e Kounde

Foto: Pinterest

Manchester United nuk do të paguajnë klauzolën e Kounde


25 February, 2021 @13:03

Manchester United janë të interesuar për shërbimet e futbollistit të Sevilla, Jules Kounde.

Por DailyMail, shkruan se, pavarësisht interesimit për mbrojtësin e talentuar, Djajtë e kuq nuk do të paguajnë klauzolën e lirimit për të.

Kounde, 22-vjeçar është njër nga talentët më të kërkuar në mbrojtje, por klubi i tij nuk do ta lirojë nën çmimin e klauzolës, shumë të cilën United nuk do ta ofrojë.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League