Të gjitha lajmet

LIGA E KOMBEVE

Maqedonia V - Kosova në qershor!

Maqedonia V - Kosova në qershor!

17 March, 2020 @14:45

Në pritje të konfirmimit zyrtar të UEFA-së, burime nga FSHF-ja kanë bërë të ditur se ndeshjet ndërkombëtare të muajit mars janë shtyer për qershor 2020.

Me këtë, kuptohet që dueli mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës do të zhvillohet në muajin e gjashtë të këtij viti, për shkak të pandemisë coronavirus.

Gjithsesi, duhet pritur zyrtarimin e datës së saktë nga UEFA, që pritet t’i nënshkruajë të gjitha dokumentet për vendimet e mara sot, për të përcaktuar datën përfundimtare - gjithnjë, duke llogaritur se deri atëherë, zbutet coronavirusi.

UEFA

Vendoset, EURO 2020 në 2021!

17 March, 2020 @13:52

Tashm është zyrtare, UEFA në mbledhjen e saj ka marrë vendim që EURO 2020 të mbahet vitin tjetër. Vendimi…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

THE TELEGRAPH

UEFA konsideron EURO 2020-shin për fundvit

14 March, 2020 @20:50

UEFA është duke konsideruar mundësinë që Kampionati Evropian EURO 2020 të zhvillohet në muajin dhjetor të këtij viti, e jo…

CORONAVIRUS

Të martën UEFA vendos për të gjitha aktivitetet futbollistike

12 March, 2020 @16:09

Shtëpia e futbollit evropian, UEFA, do të organizojë një video-konferencë të martën në ora 13:00. Aty do të vendoset…

LETËR UEFAs

FFM zyrtarisht kërkon shtyerjen e ndeshjes ndaj Kosovës

Foto: FFM

11 March, 2020 @14:24

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) edhe zyrtarisht ka kërkuar nga UEFA-ja shtyerjen e ndeshjes ndaj Kosovës, në kuadër të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020