Të gjitha lajmet

FERONIKELI - PRISHTINA

Mario Morina bën Prishtinën lider

Mario Morina bën Prishtinën lider

7 November, 2018 @15:25

Feronikeli
Prishtina
Feronikeli 0 : 1 Prishtina
Mario MORINA 57'

Stadiumi: Rexhep Rexhepi, Drenas.
Mario Morina bën Prishtinën lider
Mario Morina bën Prishtinën lider
Mario Morina bën Prishtinën lider

Derbi më interesant i këtij stinori në Superligë ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës ka përfunduar me fitoren e bardhekaltërve si mysafir 1-0.

Me këtë fitore Prishtina ka kapërcyer vetë Feronikelin lider, për t’ia marrë epitetin. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi sulmuesi nga Shqipëria, Mario Morina, që pranoi një top nga ganezi Basit Khalid dhe shënoi lehtë për fitore.

Në ndeshje u shpërndanë kartonë të bollshëm, ndërsa Diar Miftaraj e përfundoi ndeshjen para kohe, duke lënë ekipin gati gjysmë ore me një lojtar më pak në fushë.

Por, ky fakt nuk i pengoi të zgjedhurve të Mirel Josës që të dalin fitues nga dueli i sezonit deri tash.

TABELA AKTUALE

Në pjesë të parë për Feronikelin rrezikoi Kastriot Rexha, por Visar Bekaj u gjend në vend. Ndërsa Basit Khalid për mysafirët ishte për pak që t’i çojë në pushim me epërsi.

E në pjesë të dytë pasi që Morina i dha avantazhin Prishtinës dhe kur u skuq Miftaraj, Feronikeli rrezikoi disa herë, por kot.

Prishtina tash është lidere e re e Superligës, duke e ulur Niklin në pozitë të dytë.

aFORMACIONET STARTUESE:

FERONIKELI: Florian Smakiqi, Përparim Islami, Yll Hoxha, Arbër Prekazi, Lapidar Lladrovci, Berat Ahmeti, Albert Dabiqaj, Jean Da Silva, Kastriot Rexha, Mendurim Hoti, Astrit Fazliu.
PRISHTINA: Visar Bekaj, Armend Thaqi, Armend Dallku, Leotrim Bekteshi, Abdul Bashiru, Lorik Boshnjaku, Diar Miftaraj, Jamal Arago, Meriton Korenica, Mario Morina, Basit Khalid.

NGA KOMISIONI DISIPLINOR

Liria dhe Trepça, dënohen me nga 1 mijë euro

TOPSPORTI/ A. P.

7 November, 2018 @14:43

KF Liria nga Prizreni është dënuar me 1 mijë euro nga Komisioni Disiplinor i FFK-së, për shkak të reagimit ndaj…

LISTA KUQEZI PËR NËNTOR 2018

Ardian Ismajli ftohet nga Panucci

Foto: FSHF

7 November, 2018 @14:05

Qendërmbrojtësi i deritashëm i Kosovës U21, Ardian Ismajli, që vesh fanellën e Hajdukut të Splitit, ka marrë ftesë nga Christian…

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - FERIZAJI

7 November, 2018 @13:21

Janë publikuar formacionet startuese të KEK-ut dhe të Ferizajit. KEK-u: Gllareva, Tejeci, Krasniqi, Lleshi, Vitija, Thaqi, Berisha, Nimani, Grajqevci, Veliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Prishtina

FOTO/ prishtinafc.com

7 November, 2018 @12:56

Janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Prishtinës. FERONIKELI: Florian Smakiqi, Përparim Islami, Yll Hoxha, Arbër Prekazi, Lapidar Lladrovci,…

CHAMPIONS LEAGUE

8 ndeshjet e natës në Champions League

7 November, 2018 @12:01

Pas 8 ndeshjeve të luajtura mbrëmë, Liga e Kampionëve vazhdon sonte me 8 ndeshje të tjera të xhiros së…

SUPERLIGA

Ndeshjet e mbetura të xhiros X

BOROZANI / ARKIV

7 November, 2018 @11:56

Gjatë ditës së sotme zhvillohen dy ndeshjet e mbetura nga xhiro e X e Superligës së Kosovës në futboll. …

GRUPI C: NAPOLI - PSG

Komplikohet situata në Grupin C

Foto: FOX

6 November, 2018 @23:04

Si në Paris, edhe në ndeshjen e zhvilluar sonte në Napoli, skuadra vendase e Napolit dhe ajo e PSG-së kanë…

GRUPI B: INTER - BARCELONA

Kuptohet e kualifikuara e parë

6 November, 2018 @22:53

Në një ndeshje të luajtur me mot me shi në qytetin e modës, Interi dhe Barcelona kanë barazuar me rezultat…

KUPA E KOSOVËS

Shorti i rrethit të dytë të Kupës

6 November, 2018 @13:42

Në zyret e FFK-së sot u tërhoq shorti i rrethit të dytë të Kupës së Kosovës. Çiftet janë: …

CHAMPIONS LEAGUE

Xhiroja e katërt e grupeve të Champions League

6 November, 2018 @13:15

Xhiroja e katërt e fazës grupore të Ligës së Kampionëve luhet sot dhe nesër. Tetë ndeshje luhen sonte, ndërsa…

AMIR RRAHMANI

Rrahmani: Barazimi po na zhgënjen edhe ndaj Danimarkës

21 March, 2019 @21:54

Qendërmbrojtësi kosovar, Amir Rrahmani, pas ndeshjes me Danimarkën tha se pavarësisht forcës së kundërshtarit, mos fitorja po shkakton zhgënjim tek…

HEKURAN KRYEZIU

Kryeziu tregon nëse do të luajë kundër Bullgarisë

21 March, 2019 @21:47

Njëri prej futbollistëve kosovarë që e shikoi ndeshjen jashta fushës së blertë, është Hekuran Kryeziu, i cili është i lënduar…

VOJVODA

Vojvoda: Treguam që mund të luajmë kundër ekipeve të mëdha

21 March, 2019 @21:36

Me paraqitjen e sontme, i kënaqur u tregua edhe mbrojtësi i krahut të djathtë, Mërgim Vojvoda, i cili tha se…

KOSOVA - DANIMARKA

Franca jo, Kili jo, Kosova 2!

TOPSPORTI / D.SH

21 March, 2019 @21:32

Paraqitja e mirë e Kosovës sonte mund të shpjegohet edhe me një tjetër fakt interesant. Përgjatë gjithë vitit 2018, Danimarka…

KASPER SCHMEICHEL

Schmeichel: Me rëndësi që nuk u mposhtëm

21 March, 2019 @21:31

Portieri i Danimarkës, Kasper Schmeichel, pas ndeshjes u tregua i kënaqur që skuadra e tij i shpëtoi humbjes në ndeshjen…

Të gjitha lajmet nga