Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Marseille përforcohet me sulmues nga Argjentina

Foto: Olympique Marseille

Marseille përforcohet me sulmues nga Argjentina

5 August, 2019 @21:05

Përforcim te Marseille!

Marseille ka nënshkruar me sulmuesin e Argjentinës Dario Benedetto nga Boca Juniors, me një marrëveshje katër vjeçare.

Benedetto (29 vjeç), i cili ka bërë pesë paraqitje ndërkombëtare që nga debutimi i tij në 2017, raportohet se i ka kushtuar klubit francez 16 milionë euro.

Ai ka luajtur në ekipe si Arsenal de Sarandi, Tijuana, America, Boca Juniors, ndërsa së fundi ka luajtur edhe me përfaqësuesen e Argjentinës.

Përmes një postimi në rrjetin social instagram, Marseille na bën të ditur që lojtari Benedetto do ta mbajë numrin 9.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga