Të gjitha lajmet

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Teksti: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i cili do të organizohet nga FBK në fillim të muajit korrik në Suharekë.

Përzgjedhja do të udhëhiqet nga Drejtori i Kampit Nacional, Dritëro Sefaja, njëherësh edhe koordinator profesional i Programit për Zhvillim të Gjeneratave të Reja të FBK-së në kuadër të FIBA Evropës.

Pasi është mbajtur në disa qytete të Kosovës, nesër, më 6 qershor do të mbahet seleksionimi në Prishtinë, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Nga ora 12:00 deri më 14:00, do të bëhet seleksionimi në konkurrencën e meshkujve, derisa nga 14:00 në 16:00, seleksionimi te femrat.

Tani gjithsej janë 62 djem dhe 43 vajza. Prej 62 djemve, do të zgjidhen 48 për kamp. Kurse prej 47 vajzave, pritet të zgjedhen deri në 40.

Lista

Meshkujt

1 Adis Gashi 2005 Junior 06 Prizren
2 Agon Jashari 2005 Z-Mobile Prishtina
3 Alk Maxhuni 2005 Vushtria Basket Vushtri
4 Altin Morina 2005 Borea Peje
5 Amar Shabani 2005 Vushtria Basket Vushtri
6 Ambri Bedra 2005 Vellaznimi Gjakove
7 Andi Gocina 2005 Junior 06 Prizren
8 Arianit Sokoli 2005 Vushtria Basket Vushtri
9 Ariol Berisha 2005 Vushtria Basket Vushtri
10 Benjamin Oroshi 2005 Ylli 04 Gjakove
11 Bledion Bytyqi 2005 Istog Istog
12 Blend Neziri 2005 United Gjilan
13 Diar Canhasi 2005 Vellaznimi Gjakove
14 Dion Krasniqi 2005 Kerasan Prishtina
15 Dion Osmani 2005 Trepca Mitrovice
16 Dren Kastrati 2005 Kerasan Prishtina
17 Drilon Begu 2005 Trepca Mitrovice
18 Drinor Gerxhaliu 2005 Vushtria Basket Vushtri
19 Drit Mucolli 2005 Prishtina e Re Prishtina
20 Elison Fondaj 2005 Golden Eagle Ylli Suhareke
21 Enis Gela 2005 Prishtina e Re Prishtina
22 Erin Thaqi 2005 Z-Mobile Prishtina
23 Eris Zeneli 2005 Kerasan Prishtina
24 Ermal Hundozi 2005 Rahoveci Rahovec
25 Faik Isufi 2005 Kerasan Prishtina
26 Flon Kastrati 2005 Kerasan Prishtina
27 Ismajl Voca 2005 Trepca Mitrovice
28 Klodian Krasniqi 2005 Golden Eagle Ylli Suhareke
29 Leon Gruda 2005 Borea Peje
30 Lind Elshani 2005 Golden Eagle Ylli Suhareke
31 Lirvend Sejdia 2005 Trepca Mitrovice
32 Lonit Gashi 2005 Golden Eagle Ylli Suhareke
33 Lum Zeqiri 2005 Kerasan Prishtina
34 Norik Binqe 2005 M-Junior Prishtina
35 Orges Shatri 2005 Istog Istog
36 Riad Bajmak 2005 Mega Basket Prizren
37 Rinor Istrefi 2005 Trepca Mitrovice
38 Rinor Zhdrella 2005 Z-Mobile Prishtina
39 Rron Dahsyla 2005 Kerasan Prishtina
40 Virtyt Ademi 2005 Vushtria Basket Vushtri
41 Andi Ahmeti 2006 Borea Peje
42 Eden Cingu 2006 Ylli 04 Gjakove
43 Elber Skenderi 2006 New Basket Prizren
44 Erion Lokaj 2006 Borea Peje
45 Jon Morina 2006 United Gjilan
46 Kron Xhemajli 2006 Kerasan Prishtina
47 Lind Osmani 2006 Prishtina e Re Prishtina
48 Mal Syla 2006 Kerasan Prishtina
49 Melos Hajrullahu 2006 United Gjilan
50 Niman Demiraj 2006 Istog Istog
51 Riad Hajrizi 2006 Trepca Mitrovice
52 Viktor Tahiri 2006 Prishtina e Re Prishtina
53 Xhemajl Lezliu 2006 Junior 06 Prizren
54 Durim Azemi 2007 Kastrioti Ferizaj
55 Edin Bacevac 2007 Kerasan Prishtina
56 Elion Hasanaj 2007 Borea Peje
57 Elvin Morina 2007 Vushtria Basket Vushtri
58 Erdin Abazxhik 2007 Mitrovica Mitrovice
59 Eris Spahija 2007 Borea Peje
60 Ervin Mullaliu 2007 Rahoveci Rahovec
61 Jon Hazeraj 2007 New Basket Prizren
62 Rigon Gjergjizi 2007 Mega Basket Prizren

Femrat


Alena Hyseni     2005   United   Gjilan
Alketa Muja2005     Trepca   Mitrovicë
Azra Jagxhiu     2005     New Basket   Prizren
Dafina Muzaqi   2005     Vushtri Basketi   Vushtrri
Dea Tahiraj 2005     KerasanPrishtina
Denisa Dekaj     2005     Istogu   Istog
Eldina Asimi     2005     KerasanPrishtina
Errona Pllana     2005     Trepca   Mitrovicë
Erzana Mulaku   2005     Vushtri Basketi   Vushtrri
Ilma Haxha 2005     Trepca   Mitrovicë
Jona Murati 2005     KerasanPrishtina
Krenare Sefaja   2005     Trepca   Mitrovicë
Malda Pergjegja 2005     Ylli-04 Gjakovë
Nejla Sagdati     2005     Junior 06     Prizren
Olsa Dibra   2005     KerasanPrishtina
Riga Shkodra     2005     United   Gjilan
Rrona Shala2005     Vushtri Basketi   Vushtrri
Anila Spahiu     2006     United   Gjilan
Elda Gjuka   2006     NBA 23Peja
Etna Rexhepi     2006     KerasanPrishtina
Klertina Xhela   2006     Vellaznimi   Gjakovë
Melina Gashi     2006     Junior 06     Prizren
Merisa Bilalli     2006     Junior 06     Prizren
Mjellma Bruqi   2006     Borea   Peja
Olsa Tahiri   2006     KerasanPrishtina
Retina Tershana 2006     Kastrioti     Ferizaj
Rrona Hetemi   2006     Kastrioti     Ferizaj
Tea Ahmeti 2006     KerasanPrishtina
Vesa Nikqi   2006     Borea   Peja
Yllza Uka   2006     Junior 06     Prizren
Adina Istrefi2007     Trepca   Mitrovicë
Era Aliu     2007     Kastrioti     Ferizaj
Erva Kurshumlija     2007     Trepca   Mitrovicë
Fiona Behluli     2007     Prishtina Kids   Prishtina
Medina Rifati   2007     Kalaja   Prizren
Melisa Fazliu     2007     Vushtri Basketi   Vushtrri
Nazmije Qukiqi 2007     Junior 06     Prizren
Nina Grapci2007     Borea   Peja
Sara Smajli 2007     Prishtina Kids   Prishtina
Yllka Morina     2007     Junior 06     Prizren
Malvina Haziri   2008     Vushtri Basketi   Vushtrri
Verarta Muharremi   2008     KerasanPrishtina
Orgesa Syla 2009     Vellaznimi   Gjakovë
Tia Tuhina   2007     Kerasan Prishtinë
Vesa Sefaja   2006   Kerasan Prishtinë
Eljesa Kurshumlija 2006 Kerasan Prishtinë
Olsa Gervalla 2006 Kerasan

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga