Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Mbi dyfishin e rrogës për të lënë Juventusin

Mbi dyfishin e rrogës për të lënë Juventusin

2 June, 2019 @15:50

Njëra ndër spekulimet më shokuese vjen nga Calciomercato, që bën të ditur se Paris St Germain është i gatshëm t’i ofrojë 50 milionë euro për sezon Cristiano Ronaldos, që të bëhet lojtar i tyre.

Sipas raporteve të faqes në fjalë, Cristiano Ronaldo që aktualisht merr 20 milionë euro rrogë vjetore te Juventus, është duke e konsideruar ofertën.

Në anën tjetër, PSG po e sheh portugezin si zgjidhje, pasi që Kylian Mbappe dhe Neymar po fliten si opcione për kalim në La Liga, me Real Madridin më të interesuar për marrjen e dyshes.

Diario As bën të ditur gjithashtu se PSG i ka ofruar Juventusit 140 milionë euro dëmshpërblim për lirimin e 34 vjeçarit.

ROSSONERI

Milan ndahet me 8 lojtarë

2 June, 2019 @15:39

Vera pritet të jetë e nxehtë te Milan, derisa ekipi është duke pritur emërimin e trajnerit të ri të skuadrës.…

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Dy ekipe të Champions, kërkojnë Hysajn

1 June, 2019 @16:38

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj, ka shprehur dëshirën të largohet nga ekipi i tij aktual.…

ANTONIO CONTE

Inter e zyrtarizon, Juve e proteston

31 May, 2019 @9:00

Antonio Conte me një komunikatë të lëshuar në ora 6 të mëngjesit nga faqja zyrtare e Interit, tashmë është shef…

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Xhimshiti luajti i lënduar, për të çuar Atalantën në Champions

30 May, 2019 @14:35

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Xhimshiti, në katër javët e fundit të Serie A-së ka luajtur me lëndim, për të…

MBAYE NIANG

Ish lojtari i Milanit, përfundon në Rennais

30 May, 2019 @13:53

Skuadra e Stade Rennais zyrtarisht sot ka nënshkruar kontratë me sulmuesin Mbaye Niang, ku këtë stinor ishte si huazim nga…

Të gjitha lajmet nga Serie A