Të gjitha lajmet

LEO DUARTE

Mbrojtës i ri te Milan

Mbrojtës i ri te Milan

29 July, 2019 @7:50

Shefi i ekipit të Flamengos që garon në elitë të futbollit brazilian, Jorge Jesus, ka bërë të ditur për mediat se qendërmbrojtësi i ekipit të tij shpejt do të zyrtarizohet si lojtar i ri i Milanit.

Milan është pajtuar t’i paguajë 11 milionë euro për Duarten, që pritet të arrijë këtë javë në Itali për të nënshkruar me rossonerët.

“I sigurt, Duarte do të jetë lojtar i ri i Milanit. Çdo punë është kryer,” i ka thënë Jesus radio Brasilit. “Ai po përgatitet për të kaluar në Evropë. I dëshiroj më të mirat atje.”

Leo Duarte 23 vjeç ka në bagazh 60 ndeshje me Flamengon dhe dy gola të shënuara, ndërsa në Brazil ka marrë nofkën si Thiago Silva i ri.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga