Të gjitha lajmet

NASER ALIJI

Mbrojtësi i kombëtares në Rumani

Foto: FCDinamo.ro

Mbrojtësi i kombëtares në Rumani

3 November, 2018 @17:38

Mbrojtësi i kombëtares së Shqipërisë, Naser Aliji, ka bërë të ditur përmes faqes së tij zyrtare në Facebook se prej tash e tutje është anëtar i ri i ekipit rumun, Dinamo nga Bukureshti.

Ai është shprehur të jetë i lumtur për nënshkrimin e marrëveshjes me këtë ekip, ndërsa në faqen e ekipit nuk është bërë e ditur kohëzgjatja e kontratës me Alijin, pos të dhënave statistikore të lojarit dhe ekipeve të mëhershme.

Aliji do të bart fanellën me numër 7 te ekipi rumun.

STADIUMI I RI

FSHF alarmon: “Arena Kombëtare” në pikëpytje

Foto: FSHF

3 November, 2018 @16:55

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka bërë të ditur se punimet në Arenën Kombëtare janë në rrezik!…

BALLKANI - FERONIKELI

Lideri marshon sigurt

FOTO/ Arkiv

3 November, 2018 @15:48

Lideri aktual i Superligës, Feronikeli, me golin e Kastriot Rexhës, e mposhti Ballkanin në Suharekë me rezultat minimal 1-0. Ndeshjen…

RAMIZ SADIKU - ISTOGU

E dyta me radhë, ngritja vazhdon

3 November, 2018 @15:48

Dy ndeshjet e fundit dhe gjashtë pikë të fituara. Ky është bilanci i Istogut në Ligë të Parë që ka…

KEK-u - FLAMURTARI

Egzon Krasniqi s’lejon befasi në goleadë

3 November, 2018 @15:40

Skuadra prishtinase Flamurtari, me vështirësi e mposhti KEK-un me rezultat 4-3. Së pari shënuan vendasit me Rilind Namanin në minutën…

ONIX - BESA

Besa s’gabon, kryesimi vazhdon

3 November, 2018 @15:36

Besa e Pejës ka vazhduar me formë të mirë në Ligë të Parë të Kosovës dhe me fitore ndaj Onixit…

DRENICA - PRISHTINA

Khalid për të gjashtën me radhë

3 November, 2018 @15:29

Sulmuesi afrikan i Prishtinës, Basit Khalid, ka shënuar golin e katërt të tij të stinorit, ndërsa i ka sjellë Prishtinës…

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Flamurtari

3 November, 2018 @13:28

Janë publikuar formacionet zyrtare të KEK-ut dhe të Flamurtarit. KEK-u: Nika, Tejeci, Krasniqi, Lleshi, Vitija, Grajqevci, Berisha, Nimani, Veliu, Stullqaku,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Feronikeli

3 November, 2018 @13:25

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ballkanit dhe të Feronikelit. BALLKANI: Ruxhi, Shala, Potoku, E.Gashi, Berisha, Shabani, Elezaj, Emini, Baftiu, L.Gashi,…

11-SHET

Formazionet zyrtare: Drenica - Prishtina

FOTO/ prishtinafc.com

3 November, 2018 @13:18

Janë publikuar formacionet startuese të Drenicës dhe të Prishtinës. DRENICA: Ymeri. Pasoma, Sykaj, Bejta, Islamaj, Mustafa, Thaqi, Tahiri, Uka, Mëziu,…

JAVA XII

Liga e Parë, ndeshjet e ditës

3 November, 2018 @11:46

Me fillim nga ora 13:30, përveç ndeshjeve të Superligës, futbolli në Kosovë sjell edhe 3 ndeshje nga Liga e Parë.…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Panucci rikthen mesfushën e DeBiasit

Foto: FSHF

20 March, 2019 @15:27

Pas disa ditëve stërvitje, ngjarjeve të ndryshme që ndodhën dhe opcioneve me lojtarë, si duket selektori i Shqipërisë Christian Panucci…

ARDIAN ISMAJLI

Janë bërë padrejtësi ndaj meje

Foto: FSHF

20 March, 2019 @15:19

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, ka qenë prezent në konferencën e rregullt për shtyp të futbollistëve kuqezinj, ndërsa ka…

ALARM KUQEZI

Sadiku lëndohet!

Foto: FSHF

20 March, 2019 @14:39

Sulmuesi më i dalluar i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, duket të është lënduar në stërvitjen e sotme të kuqezinjëve, dy…

REFERIMI

Gjermanët ndajnë drejtësinë mes Shqipërisë dhe Turqisë

20 March, 2019 @12:18

Dueli kualifikues ndëmrjet Shqipërisë dhe Turqisë që do të luhet në Shkodër më 22 mars do të ketë referë gjerman,…

MEDIA

Turqia synon fitore në Shkodër

Foto: Arkiv

20 March, 2019 @12:11

Reprezentacioni i Turqisë është duke synuar të shënojë fitore në Shkodër, shkruajnë mediat turke sot. E përditshmja Milliyet ka…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja