Të gjitha lajmet

NASER ALIJI

Mbrojtësi kuqezi në elitën hungareze

Foto nga arkivi

Mbrojtësi kuqezi në elitën hungareze

29 August, 2019 @22:36

Pas kalimit nga ekipi i Serie B-së, Virtus Entella, në elitën rumune ku një stinor luajti për Dinamo Bucurestin, tashmë zyrtarisht Naser Aliji ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me ekipin hungarez, Honved.

Naser Aliji

“Për fat të mirë, dëshiroj t’ju informoj se kam hapur një kapitull të ri në karrierë. Mezi pres të debutojë me ekipin e ri Honved dhe premtoj të jap më të mirën time për këtë klub të madh,” ka thënë ndër të tjera Aliji në përshkrimin e tij njoftues për kalimin në ekipin e ri.

Naser Aliji

Loja e fundit që Aliji e ka luajtur të plotë për kombëtaren ka qenë nën drejtimin e trajnerit të përkohshëm, në fitore ndaj Andorrës 0-3. Në duelet tjera të kombëtares, prej se ardhur në krye të ekipit Edy Reja, ai s’është paraqitur asnjë minutë në lojë.

DETAJET E BRENDISË

Kapaciteti dhe detajet tjera të “Arenës Kombëtare”

25 August, 2019 @11:35

Në numrin e djeshëm të së përditshmes tiranase Panorama Sport, gazeta ka bërë të ditur disa detaje lidhur me brendinë…

NGA INTERVISTA

Duka tregon për kur pritet të bëhet gati “Arena Kombëtare”

TOPSPORTI/ arkiv

25 August, 2019 @10:58

Kreu i FSHF-së dhe anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së, Armand Duka, në një intervistë të tij dhënë për TopChannel…

KOMBËTARJA

Shqipëri vs. Islandë, biletat në shitje

24 August, 2019 @11:43

Përmes një njoftimi zyrtar, FSHF ka bërë të ditur që biletat për ndeshjen Shqipëri vs. Islandë kanë dalë në shitje. …

BEKIM BALAJ

Debuton me gol vendimtar në fitore

Foto: SKSturm

4 August, 2019 @21:27

Sulmuesi i Shqipërisë Bekim Balaj, i cili këto ditë u transferua në Bundesligën austrike ka shënuar në debutimin e tij.…

KORÇARI SABIEN LILAJ

Lilaj e nis me gol te ekipi i ri

29 July, 2019 @8:27

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Sabien Lilaj, ka debutuar me gol të bukur te ekipi i tij i ri Nes Tziona.…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja