Të gjitha lajmet

CANER GZIMI

“Me lojë të bukur shpresojmë në rezultat pozitiv”

“Me lojë të bukur shpresojmë në rezultat pozitiv”

22 August, 2019 @12:40

Liga e Parë e Kosovës në futboll, do të fillojë të premtën me ndeshjen Malisheva - KEK-u.

Lojtari prizrenas Caner Gzimi, në një bisedë me TopSportin ka thënë se me lojë të bukur shpresojnë në rezultat pozitiv ndaj KEK-ut.

Jemi një skuadër e re, por kemi një kontigjent të mirë të lojtarëve me përvojë, si nga Malisheva ashtu edhe nga disa qytete tjera të Kosovës.

I kemi bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e këtij stinori. Në ndeshjen e parë të sezonës kundër KEK-ut, besoj se do të zhvillojmë një lojë të bukur ku do t’i kënaqim shikuesit tonë dhe besoj e shpresoj në një rezultat pozitiv.” u shpreh Caneri për TopSportin.

Ndeshja Malisheva - KEK-u do të zhvillohet të premtën në ora 17:00.

NGA FFK-ja

FFK anulon kartonët e stinorit të kaluar për futbollistët

16 August, 2019 @12:07

Në mbledhjen e mbajtur në ditën e fundit të korrikut, FFK-ja ka bërë të ditur se ka anuluar kartonët që…

LIRIA

Liria zgjedh kapitenin për sezonin e ri

7 August, 2019 @14:59

Përmes një postimi në Facebook, klubi futbollistik Liria ka bërë të ditur që kapiten i skuadrës për sezonin e ardhshëm…

NISEN PROCEDURAT

Istogu zhvishet nga OJQ, drejt SHA-së

Foto: KFIstogu/fb

26 July, 2019 @16:15

Skuadra e Istogut para pak çastesh ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se përfoljet e shumta në qytezë janë tashmë…

KORETIN

Edhe Bashkimi nis përgatitjet për 2019/20

25 July, 2019 @12:22

Skuadra e Bashkimit të Koretinit ka bërë të ditur sot se ka nisur përgatitjet për stinorin e ri 2019/20. …

ONIX

Tetë përforcime te Onixi

24 July, 2019 @14:49

Skuadra e Onixit që garon në Ligë të Parë të Kosovës ka mbushur skuadrën me përforcime për edicionin e radhës…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë