Të gjitha lajmet

NË KLINË

Me përvojë, Dukagjini synon Superligën

BOROZANI/ A. P.

Me përvojë, Dukagjini synon Superligën

12 July, 2018 @22:10

Skuadra e Dukagjinit të Klinës sot ka prezentuar gjashtë përforcime në ekip, me të cilët synon që në stinorin 2018/19 të arrijë Superligën e Kosovës në futboll.

Njëri ndër sulmuesit më të rrezikshëm të Superligës në stinorët e fundit, Granit Arifaj, pastaj këmbëshpejti Mark Milicaj, mesfushori me përvojë Dukagjin Gashi - janë disa nga përforcimet e ekipit nga Klina.

Granit Arifaj @ Dukagjini

Mirëpo, përforcimet nuk përfundojnë këtu. Dukagjini ka bërë të ditur se ka shtuar në ekip portierin e deritashëm të Onixit, Valmir Hajrizi, pastaj mbrojtësin e Hajvalisë, Kujtim Maloku si dhe atë të Fushë Kosovës, Leotrim Beqiri.

Stinorin e kaluar, Dukagjini përfundoi i nënti në klasifikim të Ligës së Parë duke tubuar 37 pikë nga 30 ndeshje. Kësaj radhe, ekipi synon që të arrijë së paku njërën nga pozitat që dërgojnë në Superligë.REFEREE

Caktohet referi i finales: Franca - Kroacia

Foto: fifa.com

12 July, 2018 @21:23

Fifa në web faqen e saj ka bërë të ditur emrat e referëve të deleguar për përballjen finale të Kupës…

KROACIA - ANGLIA

Kroaci historike, në finale

11 July, 2018 @22:41

Për herë të parë në histori, Kroacia ka arritur finalen e Botërorit. Me fitore ndaj Anglisë, 2-1, pas vazhdimeve,…

FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

11 July, 2018 @20:19

Prishtina ka përfunduar me barazim duelin e radhës në gara evropiane. Ekipi i Fola Esch nga Luksemburgu dhe Prishtina, nuk…

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Anglia

11 July, 2018 @18:51

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të Anglisë.

11-SHET

Formacionet: Fola - Prishtina

Foto: fc Prishtina

11 July, 2018 @16:37

Janë publikuar formacionet startuese të Folas dhe të Prishtinës.

MEDIA

Dybala i ri, synim i Genoas

11 July, 2018 @16:29

Mediat italiane kanë raportuar sot se Genoa është e interesuar të marrë futbollistin e ri, Gonzalo Maroni, që njihet si…

ANDRIY YARMOLENKO

“Projekti interesant” e çon në Premier Ligë

Foto: WHUFC/fb

11 July, 2018 @16:10

Skuadra e Borussia Dortmundit është ndarë nga lojtari i krahut të ekipit, Andriy Yarmolenko, pasi që ky i fundit ka…

SIPAS EUROSPORT

Notat e lojtarëve: Franca-Belgjika

Foto: FIFA/fb

11 July, 2018 @15:09

Një ditë pas ndeshjes, ekspertët e Eurosportit kanë dhënë notat e ndeshjes për lojtarët e paraqitur në përballjen e parë…

DITARI RUS (19)

Axhamillëku

Fotot: FIFA/fb

11 July, 2018 @12:49

Ideja për të startuar me katër mesfushorë qendror, duke shtyrë dy nga ta në krahë me qëllim që të kapin…

MAKINA E PARAVE

3€ në sekondë, përfitimet e CR7

11 July, 2018 @12:32

Cristiano Ronaldo tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Juventusit, ndërsa përfitimet e tija nga të gjitha mundësitë që…

PRISHTINA - DRITA

Korenica e Khalid bëjnë Prishtinën kampione vjeshtore

FOTO / Arkiv

2 December, 2018 @17:03

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XVII, Prishtina duke e mposhtur Dritën me rezultat 2-0, e mbylli stinorin vjeshtor në krye…

TREPÇA '89 - BALLKANI

Zëvendësuesi Mircevski për fitoren e mitrovicasve

FOTO/ Arkiv

2 December, 2018 @15:00

Ndeshja ndërmjet Trepçës ‘89 dhe Ballkanit përfundoi në mënyrë dramatike me rezultat minimal 1-0, në favor të skuadrës mitrovicase. Heroi…

PRISHTINA - DRITA

Prishtina vs. Drita, 11-shet startuese

TOPSPORTI / D.SH

2 December, 2018 @14:23

Pak para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Prishtinës dhe Dritës. TOPSPORTI LIVESCORE Prishtina: Visar…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ballkani

FOTO/ Arkiv

2 December, 2018 @12:44

Janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe të Ballkanit. TREPÇA ‘89: Arben Beqiri, Arbër Pira, Elton Basri, Richard Asare,…

LLAPI - LIRIA

Fitore minimale e Llapit, ndalet seria e Lirisë

1 December, 2018 @14:58

Loja e mirë e Lirisë nuk u shpërblye me fitore në ndeshjen kundër Llapit, me skuadrën prizrenase që u mposht…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga