Të gjitha lajmet

REFERËT E SUPERKUPËS

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ Arkiv

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

14 September, 2018 @14:29

Janë përcaktuar referët e ndeshjes së Superkupës së Kosovës që do të luhet këtë të diel me fillim prej orës 17:00. Në përballjen ndërmjet kampionit, Bashkimi dhe fituesit të Kupës, Prishtina, refer kryesor do të jetë Daut Mehmeti. Gjyqtari 1 do të jetë Elldin Uglari, gjyqtari 2 Atdhe Goçaj, ndërsa gjyqtari G, Arian Thaqi. Vëzhgues i përballjes është përcaktuar të jetë Azem Hoxhaj. Te Superkupa e femrave, gjyqtar kryesor është Artan Gashi, 1: Ngadhnjim Shabani, 2: Amar Djekovic, G: Atdhe Gutaj, ndërsa vëzhgues Mehdi Gashi. Edhe te femrat takohen Bashkimi-Prishtina, ku vashat prizrenase janë kampione, ndërsa ato prishtinase, fituese të kupës.

KOSOVA - MAQEDONIA

Humbje, që mund ta eliminojë Kosovën

Foto: FIBA

13 September, 2018 @22:28

Në takimin e parë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket 2021, takim që u zhvillua në sallën e mbushur me…

KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë: Kosova -5

BOROZANI / B.K

13 September, 2018 @21:17

Pas 20 minutave lojë në Prishtinë, rezultati shënon 29-34 në të mirë të Maqedonisë. Maqedonasit kanë qenë gjatë gjithë kohës…

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, pesëshet startuese

BOROZANI

13 September, 2018 @20:30

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe Maqedonisë pak minuta para ndeshjes. LINK PËR NDESHJEN KOSOVA: Erjon Kastrati, Dardan…

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, ku mund ta shikoni ndeshjen?

13 September, 2018 @18:49

Siç u njoftua edhe më parë, sonte Kosova përballet me Maqedoninë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket2021. PARAKUALIFIKIMET DREJT…

KOSOVA - MAQEDONIA

Pesëshja e mundshme e Kosovës

13 September, 2018 @18:40

Me fillim nga ora 20:30, Kosova pret Maqedoninë në kuadër të parakualifikimeve drejt EuroBasket 2021. Rreth 2 orë para…

KB LIPJANI

Lipjani bëhet me të huaj

13 September, 2018 @13:43

Anëtari më i ri i Superligës së Kosovës në Basketboll, Lipjani, ka nënshkruar kontratë me basketbollistin amerikan Maurice Williams.

PËRFAQËSUESJA

Ndaj Maqedonisë për fitore!

BOROZANI

13 September, 2018 @12:57

Me fillim nga ora 20:30, sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, përfaqësuesja e Kosovës në basketboll…

KAMPIONI

Dy titujt i kushtuan 30 milionë humbje Real Madridit

Foto: euroleague.net

13 September, 2018 @12:39

Stinorin e kaluar gjiganti spanjoll, Real Madrid, u shpall kampion në Euroleague dhe në Ligën e Spanjës. Por skuadra spanjolle,…

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 September, 2018 @22:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar para pak çastesh edhe një basketbollist të huaj për stinorin e…

DARDAN BERISHA

Më të shpejtë dhe më të motivuar

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha/ Foto: FBK

11 September, 2018 @22:23

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Dardan Berisha, i cili së fundi i është kthyer Prishtinës pasi që stinorin…

YLLI - PRISHTINA

Mayfield e Boukichou mbi gjysmën e pikëve në fitore

Foto: fiba.basketball

20 October, 2018 @20:48

Dyshja e huaj e Prishtinës, Demario Mayfield e Khalid Boukichou, kanë shkëlqyer në fitore të bardhekaltërve ndaj Yllit në Suharekë,…

PJESA E PARË: YLLI - PRISHTINA

Mayfield dhe Boukichou për epërsi në pjesë të parë

Foto: fiba.basketball

20 October, 2018 @19:42

Pas çerekut të parë që kaloi ngushtë në 13 qershori të Suharekës, 16-19, nënkampionia e Kosovës, Prishtina është këndellur në…

YLLI - PRISHTINA

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI / A.P

20 October, 2018 @18:59

Pak para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës, skuadra të cilat sonte mes vete përballen në Suharekë.…

BASHKIMI - LIPJANI

Jo lehtë, por kampioni s’lejon befasi

Foto: D.SH / TOPSPORTI

20 October, 2018 @18:57

Në ndeshjen hapëse të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi ka shënuar fitore jo të lehtë…

5-SHET

Pesëshet e para: Bashkimi - Lipjani

20 October, 2018 @16:56

Janë publikuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të Lipjanit. BASHKIMI: Alex Gorski, Ujkan Karanezi, Idoll Pallushi, Michael Martin, Ergin…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga