Të gjitha lajmet

PRIZREN

Mësohen emrat e përforcimeve të huaja të Lirisë

BOROZANI/D.S.

Mësohen emrat e përforcimeve të huaja të Lirisë

6 July, 2015 @8:05

Dy përforcimet e para ndërkombëtare të Lirisë të përfolura në ditët e mëparme, janë bërë të ditura nga menaxheri i ri i Lirisë, Rijat Shala

Mesfushori uruguajan, Giorginho Aguirre Fleitas (22 vjeç) dhe braziliani Ranieri Henrique De Melo (19 vjeç), do të jenë përforcimet e para të huaja nga klubi prizrenas për stinorin e ri. 

Njoftimin e ka dhënë Koha Ditore sot, derisa Shala ka bërë të ditur se dyshja në fjalë do të nënshkruajnë pa prova fare, pasi që janë lojtar cilësor. 

“Garantoj për cilësinë e Aguirres, ai është super lojtar,” ka thënë Shala për gazetën në fjalë sot. 

Përveç dy mesfushorëve në fjalë, Liria pret edhe dy italinë të afrohen në klub këto ditë, ku njëri është qendërmbrojtës, derisa tjetri sulmues klasik. 

Liria ditë më parë ka arritur marrëveshje me mesfushorin e Vëllaznimit, Alban Dylazeka

Liria i është kthyer pas dy stinorëve Superligës së Kosovës dhe po pretendon pjesën e epërme të tabelës. 

FERONIKELI - LINCOLN RED IMPS

Fitorja e parë europiane, Nikli në finalen preliminare

25 June, 2019 @22:35

Kampioni i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, në debutimin e tij në Europë, ka shënuar fitore kundër shkuadrës nga…

FERONIKELI - LINCOLN RED IMPS

Feronikeli vs. Lincoln Red Imps, 11-shet startuese

25 June, 2019 @19:43

Me fillim nga ora 20:45, Feronikeli në “Fadil Vokrri” përballet ndaj skuadrës Lincoln Red Imps nga Gjibraltari. Nëse Feronikeli fiton,…

MVP

Giannis, MVP i sezonit 2018/2019

25 June, 2019 @8:59

Giannis Antetokounmpo është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit të rregullt 2018/2019 të NBA-së. Greku Giannis në garën tejet…

SHITJA E BILETAVE

Biletat për preliminaret e Ligës së Kampionëve: në Drenas, Komoran dhe Prishtinë

22 June, 2019 @21:58

Ndeshjet e turneut preliminar të UEFA Champions League, do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Ndeshja e parë,…

LOJËRAT EVROPIANE

Patriot Behrami kalon kroatin, tash kërkon çerekfinalen

Foto: KOK

22 June, 2019 @21:46

Boksieri i Kosovës Patriot Behrami, ka mposhtur 4-0 me nota të referëve kroatin Zeljko Markon e Kroacisë për të kaluar…

Të gjitha lajmet nga