Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARCELONA

Shpresat e Laportës për Messin

Foto: Marca Official

Shpresat e Laportës për Messin


1 July, 2021 @11:30

Leo Messi, që nga dje nuk është lojtar i Barcelonës. Kjo pasiqë atij i skadoi kontrata dhe deri më tani nuk është parë një interes për të rinovuar kontratën.

Por, kështu nuk mendon presidenti i klubit spanjoll, Joan Laporta.

Sipas tij ende ka shpresë dhe konsideron thuajse të mbyllur marrëveshjen mes dy palëve.


“Ne duam që Lionel Messi të qëndroj dhe Leo dëshiron të qëndroj. Gjithçka është në rrugën e duhur, ne kemi çështjen e lojës pa hile dhe jemi në proces të gjetjes së zgjidhjes më të mirë për të dy palët “, ka thënë presidenti i klubit të Barçës, Laporta.

Vlen të theksohet se nga dita e djeshme, të gjithë klubeve iu është dhënë mundësia që të nisin e të mendojnë seriozisht për ta tranferuar lojtarin argjentinas, dhe atë me kosto zero, diçka që për të s’kishte ndodhur që nga viti 2000.


EDITORIAL

A do të ketë EURO-ja fitues të ri?

Evropiani/International

A do të ketë EURO-ja fitues të ri?

02/07/21 @ 10:57

EURO2020

Dita 22, dy çerekfinalet e para

Evropiani

Dita 22, dy çerekfinalet e para

02/07/21 @ 09:00

GJILANI

Gjilani në Maqedoni për fazën përgatitore

FFK Superliga

Gjilani në Maqedoni për fazën përgatitore

01/07/21 @ 21:51

PSG

Mbappe drejt largimit?

Ligue 1

Mbappe drejt largimit?

01/07/21 @ 20:31

MEMO

Danimarka, kampionja “e ftuar” e EURO’92

Evropiani/Analiza

Danimarka, kampionja “e ftuar” e EURO’92

01/07/21 @ 19:42

ZYRTARE

Godet Vllaznia, transferon Liridon Latifin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Godet Vllaznia, transferon Liridon Latifin

01/07/21 @ 18:21

LIGA e PARË

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

FFK Liga e parë

Flamurtari zyrtarizon trajnerin e ri

01/07/21 @ 14:13

LIGA e PARË

Të hënën nis përgatitjet skuadra A&N

FFK Liga e parë

Të hënën nis përgatitjet skuadra A&N

01/07/21 @ 13:24

PRISHTINA

Leutrim Kryeziu plotësisht i Prishtinës

FFK Superliga/Transfere

Leutrim Kryeziu plotësisht i Prishtinës

01/07/21 @ 13:20

BARCELONA

I përfundon kontrata e Messit

La Liga

I përfundon kontrata e Messit

30/06/21 @ 23:15

MEDIA TALK

Po kërkohet nga disa klube

Serie A/La Liga/Transfere

Po kërkohet nga disa klube

28/06/21 @ 17:00

LA LIGA

Simeone drejt largimit?

La Liga

Simeone drejt largimit?

25/06/21 @ 21:40

TRANSFERE

Alaba i ‘dashuruar’ tek klubi i madrilenëve

La Liga

Alaba i ‘dashuruar’ tek klubi i madrilenëve

25/06/21 @ 21:30

REAL MADRID

Real Madrid, bëhet i ditur kapiteni i ri

La Liga

Real Madrid, bëhet i ditur kapiteni i ri

25/06/21 @ 09:57

LA LIGA

Coutinho mbetet askund

La Liga

Coutinho mbetet askund

24/06/21 @ 21:40

TRANSFERE

Rodriguez i ‘lëkundur’ nga zgjedhja e tij

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Rodriguez i ‘lëkundur’ nga zgjedhja e tij

24/06/21 @ 21:20

LA LIGA

Messi e lë Laportën ende në pritje

La Liga

Messi e lë Laportën ende në pritje

24/06/21 @ 21:00

TRANSFERE

Bartlomiej Dragowski ia zë vendin Grbic?

Serie A/La Liga/Transfere

Bartlomiej Dragowski ia zë vendin Grbic?

23/06/21 @ 15:50

LA LIGA

“Unë nuk e njoh Real Madrid pa Sergio Ramos”

La Liga

“Unë nuk e njoh Real Madrid pa Sergio Ramos”

23/06/21 @ 15:32


 
Të gjitha lajmet nga La Liga