Të gjitha lajmet

MJ

Michael Jordan akoma lider në NBA

Michael Jordan akoma lider në NBA

29 August, 2019 @13:32

Legjenda e basketbollit botëror dhe atij amerikan në veçanti, Michael Jordan, është ende lider në NBA sa i përket shitjes së atleteve.

Sipas një artikulli të botuar në Bleacher Report, Michael Jordan është duke udhëhequr në listën e shitjes së patikave Nike me emrin e tij, duke përfituar rreth 130 milionë dollarë në vjet, ndërsa pas tij vinë LeBron James me 32 milionë dollarë, Kevin Durant me 26 milionë, Steph Curry me 20 milionë dhe me 16 milionë dollarë Kobe Bryant.

LOS ANGELES LAKERS

Dwight Howard zyrtarisht te Lakersat

27 August, 2019 @14:36

Los Angeles Lakers ka zyrtarizuar qendrën Dwight Howard. Kjo do të jetë aventura e dytë e Howardit me skuadrën e…

SHELVIN MACK

Lojtari i Memphisit e Charlottit  te Milano

26 July, 2019 @15:35

Edhe një basketbollist me përvojë në NBA vjen në Euroligë. Pas Bayernit, tash edhe Milan ka zyrtarizuar lojtarin e radhës…

GREG MONROE

Bayern zyrtarizon qendrën me përvojë nga NBA

Foto: euroleague.net

25 July, 2019 @12:05

Skuadra e Bayernit ka zyrtarizuar përforcimin e radhës për edicionin 2019/20 të Euroligës. Greg Monroe ka nënshkruar kontratë një…

VETERANI SPANJOLL

Pau Gasol në Portland

REUTERS/Arkiv

25 July, 2019 @11:44

Ylli veteran i Spanjës, ka ndërruar ambient në NBA. Mediat spanjolle duke u bazuar në ato amerikane kanë bërë të…

ME PËRVOJË TË NBAs

Johnson përforcon Panathinaikosin

24 July, 2019 @15:13

Basketbollisti i shumë skuadrava amerikane Wesley Johnson është pajtuar që të i bashkohet skuadrës greke Panathinaikos. Aloja amerikane për herë…

Të gjitha lajmet nga NBA