Të gjitha lajmet

PRISHTINË

Mikaile Tmusic vazhdon me kampionen

Mikaile Tmusic vazhdon me kampionen

30 August, 2019 @12:10

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Prishtinës nga tabori i vendorëve në stinorin e kaluar, Mikaile Tmusic, ka vazhduar kontratën me kampionen edhe për një stinor.

Klubi ka zyrtarizuar marrëveshjen me Tmusicin, i cili dallohet për mbrojtje të jashtëzakonshme në ekip, kurse në stinorin e kaluar në Superligë ka pasur mesatare prej 24.5 minutave për ndeshje, 10.9 pikëve, 3.4 asistimeve dhe 4.5 kërcimeve.

Tmusic 26 vjeç, 190 centimetra i gjatë, në stinorin historik të Prishtinës FIBA Europe Cup ka pasur mesatare prej 18.1 minutave për ndeshje, 5.6 pikëve, 1.5 asistimeve dhe 3 kërcimeve.

Kujtojmë, Tmusic është anëtar i përfaqësueses së Kosovës dhe njëri ndër më të mirët edhe aty, kurse para se të bëhej anëtar i Prishtinës, ka qenë lojtar i Bashkimit.

PRIZREN

Menaxhmenti aktual i Bashkimit bën hap madhor në shlyerjen e borxheve të trashëguara

30 August, 2019 @11:56

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, KB Bashkimi ka bërë të ditur se ekipi ka marrë…

SOT

Homazhe për Dervish Agajn

30 August, 2019 @11:19

Drejtuesit e klubit të basketbollit Bashkimi bashkë me lojtarë, ish-lojtarë, familjarë, dhe punëtorë tjerë të basketbollit nga qyteti - kanë…

ISH LOJTARI I BASHKIMIT

Capps në elitën finlandeze

29 August, 2019 @11:19

Ish basketbollisti i Bashkimit, Jordan Capps, që përfundoi stinorin e kaluar si koshashënuesi me mesatare më të mirë në elitë,…

I HUAJI I RADHËS TE KAMPIONIA

Prishtina zyrtarizon Jonathan Janssenin

28 August, 2019 @14:15

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, para pak çastesh ka zyrtarizuar përforcimin e radhës të huaj për stinorin e ri…

MITROVICË

Trepça po kërkon rikthimin e Hajrizit dhe Malës

28 August, 2019 @11:40

Skuadra e Trepçës që në stinorin e kaluar nuk ka arritur të kryejë sezonin në TOP 4 të Superligës, këtë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga