Të gjitha lajmet

ROSSONERI

Milan ndahet me 8 lojtarë

Milan ndahet me 8 lojtarë

2 June, 2019 @15:39

Vera pritet të jetë e nxehtë te Milan, derisa ekipi është duke pritur emërimin e trajnerit të ri të skuadrës.

Rossonerët e Milanos tashmë kanë lënë që t’iu përfundojë kontrata Ignazio Abates, Cristian Zapatas, Jose Maurit, Riccardo Montolivos dhe Andrea Bertolaccit - me të cilët nuk vazhduan kontratën.

Ndërsa Corriere dello Sport bën të ditur se për ulje të shpenzimeve ekipi ka vënë në listë të huazimit e shitjes edhe këta futbollistë: Diego Laxalt, Samu Castillejo dhe Hakan Çalhanoglu.

Ndërsa për freskimin e fondeve në skuadër është duke u shikuar opsioni për të liruar nga ekipi edhe portierin Gigi Donnarumma.

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Dy ekipe të Champions, kërkojnë Hysajn

1 June, 2019 @16:38

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj, ka shprehur dëshirën të largohet nga ekipi i tij aktual.…

ANTONIO CONTE

Inter e zyrtarizon, Juve e proteston

31 May, 2019 @9:00

Antonio Conte me një komunikatë të lëshuar në ora 6 të mëngjesit nga faqja zyrtare e Interit, tashmë është shef…

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Xhimshiti luajti i lënduar, për të çuar Atalantën në Champions

30 May, 2019 @14:35

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Xhimshiti, në katër javët e fundit të Serie A-së ka luajtur me lëndim, për të…

MBAYE NIANG

Ish lojtari i Milanit, përfundon në Rennais

30 May, 2019 @13:53

Skuadra e Stade Rennais zyrtarisht sot ka nënshkruar kontratë me sulmuesin Mbaye Niang, ku këtë stinor ishte si huazim nga…

LUCIANO SPALLETTI

Zyrtarisht shkarkohet

30 May, 2019 @13:28

Interi sot edhe zyrtarisht ka shkarkuar nga detyra trajnerin e ekipit, Luciano Spalletti. Ai pritet të zëvendësohet nga ish…

Të gjitha lajmet nga Serie A