Të gjitha lajmet

ANGEL CORREA

Milan para marrëveshjes me argjentinasin

Milan para marrëveshjes me argjentinasin

23 July, 2019 @0:04

Sky Sport Italia ka bërë të ditur se Milan është pranë arritjes së marrëveshjes me Atletico Madridin për mesfushorin argjentinas, Angel Correa.

Sipas mediave italiane, Milan do t’i paguajë rreth 50 milionë euro Atletico Madridit për kartonin e lojtarit që mund të shkojë edhe në 7 milionë tjera, varësisht nga performanca e lojtarit.

Gianluca di Marzio gjithashtu ka bërë të ditur se drejtori i rossonerëve Zvonimir Boban ka qenë sot në Madrid për të kryer detajet e marrëveshjes.

Në anën tjetër milannews.it ka bërë të ditur se pagesa e rossonerëve do të jetë 40 milionë euro + 10 milionë euro bonuse ndërsa 7 milionë euro tjera në bonuse pak më të vështira.

Reprezentuesi argjentinas shihet si furnizues ideal për sulmuesin polak të Milanit, Krzystof Piatek. Correa në stinorin e kaluar shënoi pesë gola dhe pesë asistime për Atleticon në 49 paraqitje.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga