Të gjitha lajmet

SULMUESI MALAZEZ

Mugosa: Do të përpiqemi ndaj Kosovës

Foto: Reuters / via Google Images

Mugosa: Do të përpiqemi ndaj Kosovës


10 October, 2019 @11:21

Njëri ndër lojtarët më të dalluar të Malit të Zi, Stefan Mugosa, në bisedë me mediat malazeze ka bërë të ditur se ekipi i tyre, përkundër që është pa gjasa për kualifikim në EURO 2020, do të jep maksimumin në përballjet e radhës.

Mali i Zi pret Bullgarinë nesër (11 tetor), ndërsa vjen në Fadil Vokrri të hënën, ku ndeshet me Kosovën.

ORARI dhe TABELA AKTUALE

“Ne jemi duke kërkuar fitoren e parë në grup. Atë do ta kërkojmë edhe ndaj Bullgarisë, por edhe ndaj Kosovës,” ka thënë Mugosa.

Selektori i ri i Malit të Zi, Faruk Hadzibegic, e ka adut më të fortë Mugosën për këto ndeshje, pasi që ai ka qenë edhe golashënuesi i vetëm i reprezentacionit të tyre në përballjet ku Mali i Zi ka shënuar gol dhe ka nxjerrë barazim ndaj Bullgarisë e Kosovës, në duelet e para të grupit.

ORARI dhe TABELA AKTUALE

“Kemi motiv, pasi që dëshirojmë të përfundojmë sa më mirë në grup dhe të krijojmë ekipin e ri, që do të jetë i gatshëm për kualifikimet e radhës,” ka shtuar sulmuesi në fjalë për Vijestin malazez.


DREJT STAMBOLLIT

Kuqezinjtë nisen drejt Turqisë

EURO 2020/Kombëtarja

Kuqezinjtë nisen drejt Turqisë

10/10/19 @ 10:18

KOSOVA

Rashkaj: Respekt Gjibraltarit, me mendje te Mali i Zi

EURO 2020/Përfaqësuesja

Rashkaj: Respekt Gjibraltarit, me mendje te Mali i Zi

09/10/19 @ 23:01

KOSOVA

Challandes: Llogaris te të gjithë

EURO 2020/Përfaqësuesja

Challandes: Llogaris te të gjithë

09/10/19 @ 22:38

HOLANDA U17 - KOSOVA U17

KosovaU17 i thotë stop, kampionëve evropian

Përfaqësuesja

KosovaU17 i thotë stop, kampionëve evropian

09/10/19 @ 21:45

UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

Liburni barazon në ndeshjen e parë

Futsall Superliga/International

Liburni barazon në ndeshjen e parë

09/10/19 @ 17:54

KOSOVA U21

Prekazi shpall listën e Kosovës U21

Përfaqësuesja

Prekazi shpall listën e Kosovës U21

09/10/19 @ 15:38

ATDHE NUHIU

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

EURO 2020/Përfaqësuesja

NUHIU: Vetëm me mentalitet fituesi

09/10/19 @ 01:30

SAMIR UJKANI

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

EURO 2020/Përfaqësuesja

Ujkani: Çdo ndeshje është finale

09/10/19 @ 00:47

ESTONIA (F) - KOSOVA (F)

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

Përfaqësuesja

Kosova tregohet “Modeste” ndaj Estonisë

08/10/19 @ 22:11

LIRIA - DARDANA

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

FFK Liga e parë

Muhovic për fitore, Liria në krye të tabelës

08/10/19 @ 16:41

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

EURO 2020/Liga e Kombeve

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

14/11/20 @ 09:31

PLAYOFF

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

09/10/20 @ 09:25

FOMRACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA - BJELLORUSIA

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

08/10/20 @ 17:03

REFERËT JANË HOLANDEZË

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

08/10/20 @ 12:35

MEDIA

Maqedonia-Kosova, me VAR

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia-Kosova, me VAR

08/10/20 @ 12:29

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Ëndrra është e mundshme

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Challandes: Ëndrra është e mundshme

07/10/20 @ 23:39

GORAN PANDEV, SULMUESI I MAQEDONISE VERIORE

Pandev: Ne, do të fitojmë

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Pandev: Ne, do të fitojmë

07/10/20 @ 21:46

ATDHE NUHIU

Jemi shumë të gatshëm

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Jemi shumë të gatshëm

07/10/20 @ 21:30


Të gjitha lajmet nga EURO 2020