Të gjitha lajmet

DEKLARATA PAS NDESHJES

Mungesa e portierit ndikoi

Foto: KFLlapi/fb

Mungesa e portierit ndikoi

5 July, 2020 @21:32

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, në deklaratën e tij pas ndeshjes së humbur nga Drita sot si vendas, që ka qenë humbja më e thellë e stinorit për ekipin e tij, numrin e golave të pranuara ia ka adresuar portierit.

“Sot ishim më ndryshe në krahasim me 2-3 ndeshjet e kaluara. Ishte një Llap që s’besonte. E kemi ditur që portierin (italianin Giaccomo Nava) e kemi të penalizuar dhe me golat e pranuar herët nga portieri tjetër, ndodhi gjithçka,” ka thënë Batatina për Supersportin pas ndeshjes.

Gjithashtu, trajneri i të kaltërve nga Zahir Pajaziti theksoi se goli i dytë i pranuar shpejtë, “s’i la hapësirë ekipit për të reaguar më tej”.

Ai gjithashtu ka komentuar edhe referimin e ndeshjes, që sipas tij nuk ka qenë në nivel. E Batatina ka bërë të ditur se gjatë javës Mentor Zhdrella ka përdorë medikamente që kanë bërë këndelljen e tij më të vështirë për ndeshje sot.

Llapi i është kthyer humbjes me sot, pas dy barazimeve radhazi që i kishte. Skuadra që është në pozitë të gjashtë të klasifikimit për momentin duket e qetë në tabelë, por kur kanë mbetur edhe pesë xhiro deri në fund të stinorit, asgjë nuk është e sigurtë në Superligë.

FERIZAJI 2-5 TREPÇA'89

Dy të kuq te vendasit, goleadë e ‘89-shit për t’iu afruar shpëtimit

5 July, 2020 @19:14

Tashmë Drenica dhe Flamurtari mund të ndjehen të rrezikuar seriozisht, pasi që me fitoren e sotme të thellë të Trepçës’89…

LLAPI 0-4 DRITA

Drita i shkakton Llapit humbjen më të thellë të stinorit

5 July, 2020 @18:56

Me katër gola të shënuara si mysafir, Drita ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugëtim drejt titullit kampion. Ekipi…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaj vs. Trepça ‘89, 11-shet startuese

5 July, 2020 @16:25

Në Ferizaj sot mes vete luajnë Ferizaj dhe Trepça `89, që po luftojnë për mbijetesë. 11-SHET STARTUESE: FERIZAJ: Kaçiu, Halili,…

LLAPI - DRITA

Llapi vs. Drita, 11-shet startuese

5 July, 2020 @16:13

Ndeshja kryesore e ditës luhet në Podujevë, ku Llapi vendas e pret Dritën në luftë për titull. Për shkak të…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ndeshje “jetike” për Trepçën ‘89

5 July, 2020 @11:26

Me humbjen e Drenicës dje në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Prishtinës, është ngritur shpresa e Trepçës ‘89 për…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga