Të gjitha lajmet

FERIZAJI-GJILANI

Mungoi goli, Ferizaji rrezikon

Mungoi goli, Ferizaji rrezikon

14 May, 2017 @19:44

Ferizaj
Gjilani
Ferizaj 0 : 0 Gjilani

Stadiumi Dardania - Ferizaj.

Përkundër se gjatë pothuajse gjithë ndeshjes patën dominim në lojë, Ferizaji, nuk ka arritur të shtyejë topin në portën e Gjilanit për të shënuar fitore.

Ndeshja përfundoi pa gola 0-0, ndërsa Gjilani mbetet ekip në garë për pozitën e pestë që siguron 5 mijë euro shpërblim nga FFK-ja në fund të stinorit.

TABELA AKTUALE

Mysafirët treguan se kanë ndër mbrojtjet e dalluara në Superligë sot, duke ndalë gjithçka që vinte nga bardhekaltërit vendas, për përfundimtaren 0-0.TREPÇA89-LLAPI

Kampioni feston me goleadë ndaj Llapit

14 May, 2017 @19:35

Trepça’89 ka treguar sot se pse është shpallë kampion. Titullin e siguruar në xhiron e shkuar si mysafir në…

DRENICA-BESA

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

14 May, 2017 @19:29

Përkundër se ka qenë rehat në pozitën e shtatë, sot Drenica nuk ka kalkuluar fare në Bajram Aliu për të…

LIRIA-TREPÇA

Liria pranë shpëtimit, Trepça bie nga Superliga

BOROZANI/ Arian Paçarizi

14 May, 2017 @19:14

Dueli në Përparim Thaqi që ishte u desht të luhej pa prani të shikuesve pasi që Liria ishte e dënuar…

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

14 May, 2017 @19:10

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të xhiros së XXXI të Superligës, tashmë ndaj ish-kampionit, Feronikelit dhe…

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 May, 2017 @18:08

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot për të rikthyer ekipin e tij në Superligë. Flamurtari…

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 May, 2017 @18:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së Kosovës. Me fitore 3-2 ndaj Dukagjinit sot në Gjakovë, ekipi…

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 May, 2017 @17:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër pritshmërive të mëdha për një favor nga fqinji londinez, Arsenali…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 May, 2017 @16:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, dueli derbi i kreut të klasifikimit. d

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 May, 2017 @16:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34 xhirove, Vitesse e Milot Rashicës dhe Twente e Bersant Celinës…

EREDIVISIE

Pas 18 viteve, Feyenoordi kampion i Holandës!

Festa e tifozëve të Feyenoordit për titullin që u fitua pas 18 viteve. Maj 2017.

14 May, 2017 @16:22

Pas fitores së pritur që e shënoi sot ndaj Heraclesit në shtëpi, Feyenoordi është shpallur kampion i elitës së futbollit…

TURNE BASKETBOLLI

U14 në dy kategori, para turneut në Rumani

Foto: FBK

18 December, 2018 @14:07

Pas turneut ndërkombëtar në Sofje të Bullgarisë që është organizuar në muajin shtator në kuadër të projektit të FIBA Evropës…

KUPA E KOSOVËS

Duelet e mesjavës në Kupë të Kosovës

18 December, 2018 @13:58

Pas fitores së Trepçës mbrëmë ndaj Prishtinës së Re në kuadër të ndeshjeve të së tetës së finales së Kupës…

DUELI I RADHËS

Bashkimi mysafir në Gjevgjeli

18 December, 2018 @13:38

Basketbollistët e Bashkimit të Prizrenit kanë marrë rrugë për Gjevgjeli, ku në kuadër të Ligës Ballkanike do të ndeshen me…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

Të gjitha lajmet nga