Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 April, 2018 @13:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar dy gola në përballjen e sotme që ekipi i tij Rizespor ka shënuar fitore ndaj Eskisehirsporit, 4-1.

Muriqi ka shënuar dy golat e para të ekipit, nga afërsia, për t’ia dhënë avantazhin skuadrës dhe për t’i çuar ata drejt tre pikëve të reja, që i afrojnë në Superligën e Turqisë.

Rizespor është lider i Ligës së Parë të Turqisë, me 59 pikë nga 30 ndeshje, ndërsa ndjekësi i parë i tyre është Ankaragucu, me 55 pikë nga 30 ndeshje.

 

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

8 April, 2018 @13:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina, kanë përcaktuar 11-shet e futbollistëve që do të dalin…

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 April, 2018 @23:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar rekordin e pamposhtshmërisë në La Liga prej 38 ndeshjeve me fitore…

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 April, 2018 @20:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i Bundesligës. Bavarezët titullin e siguruan matematikisht sot pas fitores…

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 April, 2018 @20:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të dobët, e cila u dominua nga Manchester City, që krijoi…

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 April, 2018 @16:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si mysafir, i është kthyer golave dhe fitores shpejt.…

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 April, 2018 @15:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe Trepçës’89, ku për herë të parë në Superligë të Kosovës…

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 April, 2018 @15:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të Kosovës. Ekipi gjilanas sot ka ngritur epërsinë në krye të…

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 April, 2018 @15:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe Liverpooli kanë treguar paraqitje tejet të zbehta, duke mos prodhuar…

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Kosova U16 triumfon ndaj rivalit të dytë

Fotot: FFK

7 April, 2018 @15:03

Përfaqësuesja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën 16-vjeçe, ka zhvilluar ndeshjen e dytë në kuadër të turneut zhvillimor…

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Trepça ‘89

7 April, 2018 @14:18

Feronikeli: Maloku, Shala, Hoxha, Prekazi, Haliti, Maliqi, Morina, Milicaj, Hamed, Hoti, Jaupaj. Kryetrajner: Sulejman Starova Trepça ’89: Hajdini, Islami, Lladrovci,…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

REKORD I RI

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

TOPSPORTI/ A. P.

7 February, 2019 @12:47

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka parë veten një vend më lartë në renditjen e parë të vitit 2019 të…

EDON ZHEGROVA

Basel prezenton Zhegrovën

Foto & Video/ Basel Official

4 February, 2019 @22:03

Mesfushori i ri i Kosovës, Edon Zhegrova, është prezentuar në Basel para një ore. Në një intervistë të shkurt…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja