Të gjitha lajmet

RIZESPOR - AKHISARSPOR

Muriqi gol, Rize del nga zona e rrezikshme

Foto: RizeSporOfficial

Muriqi gol, Rize del nga zona e rrezikshme

27 January, 2019 @18:18

Vedat Muriqi ka vazhduar me formë të mirë në Superligë të Turqisë dhe sot ka shënuar golin e radhës aty.

Ekipi i Muriqit, Rizespor ishte në disavantazh pas pjesës së parë në duel me ekipin e Akhisarit [0-1].

Vedat Muriqi

Mirëpo, në pjesë të dytë pasi që Dario Melnjak barazoi 1-1, ka qenë Muriqi që i dha avantazhin ekipit të tij duke shënuar në minutën e 72-të të ndeshjes për 2-1.

Pas kësaj, edhe Prejuce Nakoulma shënoi dhe Rize fitoi 3-1 në fund.

Kjo fitore ka çuar Rizen nga fundi i klasifikimit në pozitën e 15. Rize ka 18 pikë nga 19 ndeshje në Superligë, një më shumë sesa Erzurum dhe Akhisar që kanë nga 19 ndeshje dhe një më shumë sesa Fenerbahçe që ka 18 ndeshje të zhvilluara.TABELA AKTUALE, pjesa e poshtme

14. Ankaragucu 18 ndeshje 20 pikë
15. Rizespor 19 ndeshje 18 pikë
16. Erzurumspor 19 ndeshje 17 pikë
17. Fenerbahçe 18 ndeshje 17 pikë
18. Akhisarspor 19 ndeshje 17 pikë
INFO TABELA:
Pozitat 16, 17 dhe 18,
bien direkt nga
Superliga e Turqisë.


GOLAT E Vedat Muriqit:

1 Vedat Muriqi ka shënuar gjashtë gola këtë stinor në Superligën turke.

PJESA E PARË: MALI I ZI - KOSOVA

Në epërsi pas 45 minutash

7 June, 2019 @21:29

Me golin e Milot Rashicës në minutën e 24 të ndeshjes, Kosova ka përfunduar pjesën e parë të ndeshjes ndaj…

KUSH U BË KAPITEN?

Cili është kapiten i Kosovës në mungesë të treshes?

7 June, 2019 @19:43

Në mungesë të treshes Valon Berisha (i lënduar), Hekuran Kryeziu (i lënduar) dhe Samir Ujkani që është rezervë, Bernard Challandes…

FORMACIONET STARTUESE

Beqiraj në 11-shen malazeze, Kosova e plotë

7 June, 2019 @19:35

Janë publikuar formacionet startuese për ndeshjen Mali i Zi - Kosova, ndërsa trajnerët e ekipeve përkatëse kanë paraqitur këta lojtarë…

MEDIA TALK

Iu përfundon karriera në reprezentacionin malazez

Foto: vijesti

7 June, 2019 @19:24

Selektori Ljubisa Tumbakovic dhe ndihmësit të tij Sasa Jankovic i është përfunduar mandati në krye të shtabit teknik të Malit…

MEDIA TALK

Çka i thanë selektorit dhe lojtarëve me etni serbe?!

Foto: vijesti

7 June, 2019 @19:15

Vijesti ditë më parë kishte kuptuar se lojtarët me etni serbe në Malin e Zi dhe selektori Ljubisa Tumbakovic, kishin…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja